Akhisar Belediye, Maliye Milli Piyango’yu Evinde Geçti

 Akhisar Belediyespor 79 – Maliye Milli Piyango 64

Akhisar Belediyespor takımı Uşak Üniversitesi mağlubiyetiden sonra Maliye Milli Piyango karşısında rahat bir galibiyet alarak 2. Sıradaki yerini korudu.

İlk periyotta 13-0 gibi bir seri ile başlayan maçta, Mali piyango ağırlığını koyarak maçı 22-16’ya getirdi. Milli Piyango’lu oyuncu Arthur’u tutan Evren’in erken faul problemine girmesi ile 2. periyotta dengede giden maçta ilk yarı skoru 39-41 oldu.. 3. Periyotta kritik pozisyonlarda Tyrone’un devreye girmesi ile ibre Akhisar Belediyespor’dan yana döndü ve 3. Periyotta maça ağırlığını koyan Tyrone Nerdeyse takımı tek başına sırtlayarak maçı 58-52’ye taşıdı. 4. Periyota ise Antranör Zafer Aktaş taktisyenliği devreye girdi. Maç sonuna kadar kenarda beklettiği Engin’i bir anda sahaya dahil ederek boyalı alanda Maliye Milli Piyango’yu domine etti. 4. Periyodun ilk 5 dakikasında yaklaşık 15 sayı civarında farka ulaşan Akhisar spor zorlanmadan galip gelerek 2 puanın sahibi oldu.

Hakemlerin özellikle kritik pozisyonların bulunduğu 2 ve 3. Periyotta çok da iyi bir yönetim sergileyemedikleri maçta; Akhisar Belediyespor Basketbol severleri salonu doldurarak lig 2.’si takımlarını yalnız bırakmadılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.