Akhisar Belediye, Maliye Milli Piyango’yu Evinde Geçti

 Akhisar Belediyespor 79 – Maliye Milli Piyango 64

Akhisar Belediyespor takımı Uşak Üniversitesi mağlubiyetiden sonra Maliye Milli Piyango karşısında rahat bir galibiyet alarak 2. Sıradaki yerini korudu.

İlk periyotta 13-0 gibi bir seri ile başlayan maçta, Mali piyango ağırlığını koyarak maçı 22-16’ya getirdi. Milli Piyango’lu oyuncu Arthur’u tutan Evren’in erken faul problemine girmesi ile 2. periyotta dengede giden maçta ilk yarı skoru 39-41 oldu.. 3. Periyotta kritik pozisyonlarda Tyrone’un devreye girmesi ile ibre Akhisar Belediyespor’dan yana döndü ve 3. Periyotta maça ağırlığını koyan Tyrone Nerdeyse takımı tek başına sırtlayarak maçı 58-52’ye taşıdı. 4. Periyota ise Antranör Zafer Aktaş taktisyenliği devreye girdi. Maç sonuna kadar kenarda beklettiği Engin’i bir anda sahaya dahil ederek boyalı alanda Maliye Milli Piyango’yu domine etti. 4. Periyodun ilk 5 dakikasında yaklaşık 15 sayı civarında farka ulaşan Akhisar spor zorlanmadan galip gelerek 2 puanın sahibi oldu.

Hakemlerin özellikle kritik pozisyonların bulunduğu 2 ve 3. Periyotta çok da iyi bir yönetim sergileyemedikleri maçta; Akhisar Belediyespor Basketbol severleri salonu doldurarak lig 2.’si takımlarını yalnız bırakmadılar.

Be the first to comment

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.