Burhaniye Okerman İle devam

Kadınlar Basketbol 2. Ligi (TKBL) ekiplerinden Burhaniye Belediyespor, geçtiğimiz sezon takımı çalıştıran Erman Okerman’la yola devam ediyor. Siyah Beyazlı kulübün prensip anlaşmasına vardıkları Okerman ile A Milli Takımın Polonya’da düzenlenen Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası dönüşünde, resmi sözleşmenin imzalanacağı belirtildi.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Burhaniye Belediyespor Kulüp Başkanı Burak Ali Sarı, geçen sezonun ortasından itibaren uyum içinde çalıştıkları Okerman’la yola devam etmelerinin içinde bulundukları yeniden yapılanma sürecinin de kesintiye uğramaması açısından önem arz ettiğini belirtti. Kendisiyle hiçbir zaman yolları ayırma gibi bir düşüncelerinin olmadığının altını çizen Sarı açıklamasında şunları söyledi:

 

Biz Hocamızla geçen sene anlaşırken bu birlikteliğin sadece bir sezonluk olmamasını, istikrarlı yapılanmanın başarıyı getireceğini düşünmüştük. Sn. Okerman ile beraber takımımızın ligin 2. yarısında aldığı galibiyetler ligde kalmamıza yetmedi ancak takımımızın oynadığı basketbolun kamuoyunca sahiplendiği görmek bizi mutlu etti. Okullarda altyapı taramalarını geçtiğimiz sezonun sona ermesi ile başlatmıştık. Dolayısı ile bu yeni yapılanmanın da bu anlamda devam etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Kulübümüzün kongre sürecini tamamlaması ile kendisi ile irtibata geçerek anlaşma sağladık. Avrupa Şampiyonası’nın ardından Hocamız Burhaniye’ye gelecek ve önümüzdeki sezon çalışmalarına kaldığımız yerden devam edeceğiz. Kulübümüz ve camiamız için hayırlı olmasını diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.