Final Okulları Türkiye Şampiyonu

Botaşspor’un destekleği Final Okulları finalde İstanbul Oğuz Kaan Koleji’ni 70-52 yendi

 Final Okulları Türkiye Şampiyonu

 Final Okulları Türkiye Şampiyonu. İzmir’de düzenlenen Liselerarası Kız Basketbol Türkiye Şampiyonası’nda Botaşspor’un desteklediği Adana Özel Final Okulları final mücadelesinde İstanbul Oğuz Kaan Koleji’ni 70-52 yenerek Türkiye şampiyonu oldu. Bir gün önce Ankara Özel Fatoş Abla Anadolu Lisesi’ni 68-59’luk skorla yenerek adını finale yazdıran Final Okulları şampiyonluk maçında İstanbul Oğuz Kaan Koleji’ni çok iyi mücadele ederek 70-52 yendi ve Adana’ya Türkiye Şampiyonu olarak döndü. Güçlü bir gruba düşmesine rağmen ilk gün İstanbul Doğa Koleji’ni 81-65, ikinci gün Antalya Koleji’ni 79-51, üçüncü gün ise İstanbul Özel Tercüman Koleji’ni  68-61 lik skorla mağlup ederek  grup  birincisi olan Final Okulları, yarı finalde ise Ankara Özel  Fatoş Abla Anadolu Lisesi’ni 68-59 mağlup ederek finale çıktı ve finalde de zoru başararak İstanbul Oğuz Kaan Koleji’ni 70-52 mağlup etmeyi başardı.

Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem, kulüp-okul işbirliğini Botaşspor ile Final Okullarının çok iyi uyguladığını ve bunun sonucunda da bayanlarda Liselerarası Türkiye Şampiyonası’nda birinci olduklarını belirtti. Ertem, oyuncuların gerçekten çok iyi mücadele ettiklerini anlatarak, ”Hepsini gönülden kutluyorum. Botaşspor – Final Okulları birlikteliğiyle Adana’ya Türkiye Şampiyonu olarak döndüğümüz için mutluyuz. Emeği geçen herkesi kutluyoruz” dedi.

Botaşspor’un  Genel  Menajeri  Abdullah KUTLU, Final Okulları’nın önemli bir başarı elde ettiğini ve Adana’ya Türkiye Şampiyonu olarak döndüklerini dile getirerek, ”Gerçekten büyük bir başarı. Çok zor bir gruba düşülmesine rağmen önce grup birincisi, sonra yarı finali geçip, finalde de Adana’ya Türkiye Şampiyonu olarak döndü. Kulüp – okul işbirliğinin
meyvelerini toplamaya başladık. Herkesi kutluyorum, Final Okullarına da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kırmızı-Beyazlı takımın Baş Antrenörü Olcay Orak, zor grupta en iyisini yaptıklarını ve bunun sonucunda da Türkiye Şampiyonluğunu elde ettiklerini ifade etti. Oyuncularının çok iyi mücadele ettiğini ve bayan basketbolunun geleceğinin altyapılarda olduğunu hatırlatan Olcay Orak; ”Türkiye Şampiyonu olarak Adana’ya dönmek gerçekten çok önemli. Sahada ellerinden geleni yapan ve çok iyi mücadele eden oyuncularımızın karşılığında Türkiye şampiyonluğunu elde etmeleri bizi sevindirdi.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.