Etiket arşivi: all star

All Star 2011 Türk Yıldızlar Karması-Yabancı Yıldızlar Karması

Türk Yıldızlar Karması-Yabancı Yıldızlar Karması: 57-59

Beko All Star 2011’de Türk ve Yabancı Oyuncuların oynadığı maçın ilk çeyreğinde Yabancı Karması’nın üstünlüğü ile 34-24 tamamlandı. İkinci çeyreğe ise Türk Karması tempolu başlamasına rağmen Yabancı oyuncuların öne geçmesine engel olamadılar. İkinci çeyreğin bitimine 5 dakika kala fark 12 sayıya çıktı. Daha sonra farklı kapatan Türk Karması’nın çabalarına rağmen  ilk yarı 59-57 Yabancı Karması’nın üstünlüğü ile sona erdi.

Beko All Star 2011 Türk Yıldızlar Karması;

Antrenör: Orhun Ene (Banvit)

Oyuncular: Emir Preldzic, Oğuz Savaş, Ömer Onan (Fenerbahçe Ülker), Can Akın (Olin Edirne), Haluk Yıldırım (Galatasaray Cafe Crown), Sinan Güler (Efes Pilsen), Muratcan Güler (Antalya Büyükşehir Belediyesi), Cevher Özer (Beşiktaş Cola Turka), Barış Ermiş (Banvit), Nedim Yücel (Mersin Büyükşehir Belediyesi), Ümit Sonkol (Bornova Belediye), Birkan Batuk (Pınar Karşıyaka), Kerem Tunçeri, Kerem Gönlüm (Efes Pilsen)


Yabancı Yıldızlar Karması;

Antrenör: Neven Spahija (Fenerbahçe Ülker)

Oyuncular: Jerome Randle (Türk Telekom), Mire Chatman, Andrew Ogilvy (Beşiktaş Cola Turka), Predrag Samardjiski, Renaldas Seibutis (Olin Edirne), Radoslav Rancik, Preston Shumpert (Galatasaray Cafe Crown), Bostjan Nachbar, Igor Rakocevic, Nikola Vujcic (Efes Pilsen), David Holston (Pınar Karşıyaka), David Smith (Bornova Belediyesi), Marko Tomas (Fenerbahçe Ülker), Lance Williams (Banvit)

Beko All Star Türk ve Yıldızlar Karması maç öncesi ısınmada eğlenceli anlar yaşandı.

Oğuz Savaş’ın sırtı dönük orta sahadan attığı sayıların maç öncesi ısınma süresinde de atmasını istemeleri üzerine başarılı oyuncu 5’te 0 yaparken, David Holston’ın smaçları izleyenleri eğlendirdi.

CSKA Moskova Dans Grubu’nun dans gösterileri ile seyircileri büyüledi.

Kerem Gönlüm ise maç öncesi Ankara seyircisinin kendilerini Dünya Şampiyonası’nda da desteklediklerini belirtirken güzel bir organizasyon olduğunu ve şu ana kadar eğlenceli bir ortam olduğunu belirtti.

Türk Yıldızlar Karması, Ömer Onan, Kerem Gönlüm, Haluk Yıldırım Oğuz Savaş ve Kerem Tunçeri ilk beşi ile başlarken Yabancı Yıldızlar Karması ise David Holston, Lance Williams, Radoslav Rancik, Igor Rakocevic ve Marko Tomas ilk beşi ile başladı.

Smaç Yarışması Şampiyonu: Tyler Smith

Beko TBL All Star 2011′in Smaç Yarışması şampiyonu; Bornova Belediyesi oyuncusu toplam 96  puan alarak Tyler Smith oldu.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden James Christopher, Tofaş’tan İlkan Karaman, Erdemir’den Altan Erol, Bornova Belediyesi’nden Tyler Smith ve smaç yarışmasında mücadele ettiler.

Beko All-Star organizasyonun en keyifli etkinliğinde Bornova Belediyesi’nden Tyler Smith 96 puan ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden James Christopher 84 puan ile finale yükseldiler. Erdemir’den Altan Erol ve Tofaş’tan da İlkan Karaman ilk turda elenerek final hakkını kaybettiler.

Büyük bir heyecana sahne olan final bölümünde ise Tyler Smith toplamda 96 puan toplarken, James Christopher ise 93 puan ile ikinci oldu.

Beko All-Star 2011 smaç yarışmasını kazanan Bornova Belediyesi oyuncusu Tyler Smith, ödülünü TBF Asbaşkanı İmran Işıldar’dan aldı.