Etiket arşivi: Haldun İdiman

Ekiz Yumurta Foça Altyapı Seçmelerini Yaptı

Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi B Grubu’nu lider tamamlayarak 2. Lig’de ‘Sekizli Final’ mücadelesine başlayan Ekiz Yumurta Foça Basketbol, güçlü bir altyapı için çalışmalarını hızlandırdı. Basketbola sezonluk değil, uzun dönemli hizmet verip ve küçük yaştaki basketbol sevdalılarına imkan tanımak isteyen Ekiz Yumurta Foça Basketbol, Foça’daki 8 okulda yaptığı taramayı sonuçlandırdı. Foça’daki tüm okulları tarayarak 2004-2008 doğumlu 300 sporcuyu gözlem altına alan yeşil-beyazlı ekip Başantrenör Erman Okerman’ın da her etaba katıldığı elemeler sonunda 300 sporcuyu önce 90, daha sonra 80 ve son olarak 60 kişiye indirdi. Ekiz Yumurta Foça Basketbol Takım Genel Menajeri Haldun İdiman, sadece A Takım düzeyine yatırım yapan bir kulüp olmadıklarını altyapılarının da güçlü ve A takıma oyuncu kazandıran bir yapıda olması için çalıştıklarını belirtti.
İdiman, “Foça’da Ekiz Yumurta sayesinde basketbol sevgisinin oluştuğunu gördük. Bu potansiyeli kullanmak için okullara gidip araştırma yaptık. İlk etapta seçtiğimiz 300 basketbolcu adayını 60’a indirdik ve onları bu spora kazandırmak için çalışmalara başladık. Ekiz Yumurta Foça Basketbol sadece A Takım değil, altyapısıyla da ses getirecek bir kulüp olacak” dedi.
Yeşil-Beyazlılılar her hafta altyapıda eğitim verdiği bir sporcuyu A Takım maçında karşılaşma öncesi, devre arası ve maç sonrası soyunma odasında alıyor. Böylelikle genç sporcu adaylarına A Takım atmosferini yaşayıp ablalarıyla sohbet etme olanağı buluyor. Bu yolla altyapı sporcuları heveslendirilip daha iyi çalışmaları amaçlanıyor. Foça temsilcisinin 123-41 kazandığı Ümmühan Hatun İÖO maçında 2004 doğumlu Sıla Afacan soyunma odasında A Takım atmosferini tattı ve maç sonrası hatıra fotoğrafı çektirdi.

ekiz-yumurta-foca-altyapi