Melikşah Üniversitesi Ligi Galibiyetle Tamamladı

Türkiye Basketbol Ligi (TBL)’nin 34. haftasında Gelişim Koleji’ni konuk eden Melikşah Üniversitesi rakibini 84-80’lik skorla mağlup etti ve ligi galibiyetle kapadı.

Karşılıklı basketlerle başlayan karşılaşmanın ilk çeyreği Melikşah Üniversitesi’nin 29-21’lik üstünlüğüyle sona erdi. İkinci çeyrekte konuk ekip farkı kapattı ve soyunma odasına 45-45 eşitlikle gidildi. Üçüncü çeyrekte bir ara farkı 13 sayıya çıkaran Melikşah Üniversitesi son çeyreğe 65-61 önde girdi. Son periyotta da oyundaki üstünlüğünü kaybetmeyen ev sahibi ekip karşılaşmadan 84-80 üstünlükle ayrıldı. Bu galibiyetle Melikşah Üniversitesi ligi 48 puanla 11. sırada tamamladı.

Melikşah Üniversitesinde Jeremy Ingram 29 sayı, 4 ribaunt, 4 asist, Curtis Kelly 21 sayı, 11 ribaunt, 2 asist, Orçun Okkalı 10 sayı, 5 ribaunt ve 2 asistlik performans sergiledi.

Gelişim Koleji’nde ise, Emir Gökalp 20 sayı, 5 ribaunt, 8 asist, Hilton Jefferson 18 sayı, 17 ribaunt, 2 asistle oynadı.

Maç sonrası basın toplantısında konuşan Melikşah Üniversitesi baş antrenörü Halil Atlı şunları söyledi:
“ İki takım oyuncularına verdikleri mücadeleden dolayı teşekkür ediyorum. Son haftalarda istemediğimiz şekilde kötü maçlar kaybettik. Bu maçları kazansaydık hedeflediğimiz galibiyet sayısına ulaşacak ve play-off’lara girme şansımız olacaktı ama olmadı. Oyuncularımı tüm sezon boyunca verdikleri mücadeleden dolayı teşekkür ederim. Ligin 11. haftasından sonra bana güvenip takımı emanet eden Melikşah Üniversitesi Spor Kulübü yönetimine çok teşekkür ederim. Maçlarımızda bana destek olan teknik ekibime teşekkür ederim. Bir sezonu iyisi ve kötüsü ile tamamladık. Herkes iyi niyetiyle sonuna kadar mücadele etti. Takımımız hem içerde hem de dışarıda verdiği mücadele ile kulübümüzün misyonu ve vizyonunu en iyi şekilde sahada yansıttığını düşünüyorum. Herkese tekrardan çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.