12 Dev Adamın Rakipleri Belli Oldu

Litvanya’da düzenlenecek 2011 Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek olan A Milli Takım’ın rakipleri, Vilnius’da gerçekleştirilen kura çekiminin ardından belli oldu. Ay Yıldızlılarımız A Grubu’nda, İspanya, Litvanya, Büyük Britanya, Polonya ve elemelerden gelecek ikinci takım (Finlandiya, Macaristan veya Portekiz) ile karşı karşıya gelecek.

Fransa, Hırvatistan ve Rusya ile birlikte ikinci kategoriden kura çekimine katılan Millilerimizin rakipleri, ilk kategoriden İspanya, üçüncü kategoriden Litvanya, dördüncü kategoriden Büyük Britanya, beşinci kategoriden Polonya ve altıncı kategoriden de elemelerden gelecek ikinci takım oldu.

Millilerimiz, Grubu’ndaki mücadeleleri, Panevezys kentindeki 5 bin 656 seyirci kapasiteli Cido Arena‘da oynayacak. 31 Ağustos-18 Eylül 2011 tarihleri arasında düzenlenecek şampiyonanın ilk altı gününde ilk tur grup maçları tamamlanacak.

Turnuvanın ilk turunda 24 ülke, 6’şarlı 4 grupta, puan cetvelinin ilk üç sırası için mücadele verecek. İkinci turda ise 12 ülke iki gruba ayrılacak. Bu turda ilk 4’e giren takımlar final turuna yükselmeye hak kazanacak. Takımlar final turunda birbirleriyle eleme usülü karşılaşacak.

Kura çekimi sonrasında oluşan gruplar şu şekilde:

A GRUBU
B GRUBU
C GRUBU
D GRUBU
İspanya
Sırbistan
Yunanistan
Slovenya
TÜRKİYE
Fransa
Hırvatistan
Rusya
Litvanya
Almanya
Karadağ
Belçika
Büyük Britanya
İsrail
Makedonya
Gürcistan
Polonya
İtalya
Bosna Hersek
Bulgaristan
Elemelerden Gelecek 2.Takım
Letonya
Elemelerden Gelecek 1.Takım
Ukrayna

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.