Botaş çeyrek finali istiyor!

Türkiye Kadınlar Basketbol Birinci Ligi’nde Ceyhan Belediyespor’u 88-83 yenerek moral bulan Botaşspor, perşembe günü oynayacağı Avrupa Kupası’nda Fransa’nın Mondevilli takımını 12 sayı farkla yenerek adını çeyrek finale yazdırmak istiyor.

Mondeville karşılaşması öncesinde Hilton Oteli’nde bir basın toplantısı düzenleyen Botaşspor Genel menejeri Abdullah Kutlu,Baş Antrenör Olcay Orak, takım Kaptanı Nilay Kartaltepe ve ikinci Kaptan Naile Çırak, Adanalıların desteğiyle çeyrek finale çıkmak istediklerini söylediler.

Botaşspor Genel Menejeri Abdullah Kutlu, Fransa’da oynadıkları Mondeville karşılaşmasında iyi basketbol oynadıklarını ancak Fransız taraftarlarının takımlarına büyük destek verdiklerini hatırlatarak,”Perşembe günü oynayacağımız karşılaşma bizim için gerçekten önemli. Adanalı basketbolseverlerin desteğiyle 11 sayılık farkı kapatıp turu geçmek istiyoruz.Bunun içinde Menderes spor salonunun dolmasını ve son ana kadar Adanalalırın takımımızı desteklemelerini istiyoruz”dedi..

Kırmızı-Beyazlı ekibin Baş  Antrenörü Olcay Orak, Ceyhan Belediyespor galibiyetiyle moral bulduklarını ve çeyrek finalı sçok istediklerini ifade etti.Avrupa’da finali hedeflediklerini hatırlatan Olcay Orak,”Botaşspor 10 yıl önce Avrupa’da final oynadığında Menderes spor salonunda Adanalılar oturacak yer bulamıyorlardı, birçok seyircimiz dışarıda kalıyordu.Avrupa’da finale kadar gidip aynı atmosferi yakalama şansımız var.Perşembe günü taraftarımızın desteğiyle turu geçip,çeyrek finale çıkacağız” ifadelerini kullandı..

Ceyhan Belediyespor galibiyetinin kendilerine büyük moral verdiğini kaydeden takım Kaptanı Nilay Kartaltepe,ilk maçta 11 sayıyla yenildikleri Mondeville ekibini eleyebilecek güçte olduklarını açıkladı.. Ceyhan maçında 15 asistle oynadığını hatırlatan Nilay,Fransa maçında önemli olanın asist değil turu geçmek olduğuna dikkat çekti.. Takım olarak iyi oynadıklarını vurgulayan Kartaltepe,11 sayılık farkı kapatabileceklerini sözlerine ekledi..

Takımın İkinci Kaptanı Naile Çırak da,Botaşspor’un geçmişte büyük başarılara imza attığını ve perşembe günü bir kez daha başarılı olacağını anlatarak,”Biz tur için hazırız.Takım olarak turu geçeceğimize inandık.Maçın başından sonuna kadar taraftarımızın yanımızda ve yakınımızda olmalarını istiyoruz.Onların desteğiyle başarılı olacağız.Sakatlığım bazen iyi oynamamı etkiliyor,sorumluluktan kaçmıyoruz,sadece sakatlığın beni etkilediğini düşünüyorum”diye konuştu..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.