Etiket arşivi: Angel McCoughtry

Bayanlar Euroleague All Star’a 3 Temsilcimiz Seçildi

FIBA Bayanlar Avrupa Ligi’nde 8 Mart Salı günü Polonya’nın Gdynia kentinde düzenlenecek All Star 2011 organizasyonunda, Galatasaray Medical Park’tan 2, Fenerbahçe’den de 1 oyuncu Dünya karmasına seçildi.

Dünya karması ile Avrupa karmalarının karşı karşıya geleceği organizasyon için, Galatasaray Medical Parklı oyuncular Sylvia Fowles ve Seimone Augustus ile Fenerbahçe’den Angel McCoughtry Dünya karması kadrosunda ilk 5’de yer aldılar.

Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleştirilecek organizasyonun teknik kadrosu ve yedek oyuncuları daha sonra açıklanacak.

Dünya karması ve Avrupa karmasında ilk 5’e seçilen oyuncular şöyle:

Dünya karması: Monica Wright (Lotos Gdynia), Seimone Augustus (Galatasaray Medical Park), Angel McCoughtry (Fenerbahçe), Candice Dupree (Good Angels Kösice), Sylvia Fowles (Galatasaray Medical Park)

Avrupa karması: Celine Dumerc (UMMC Ekaterinburg), Alba Torrens (Halcon Avenida Salamanca), Amaya Valdemoro (Rivas Ecopolis), Sandrine Gruda (UMMC Ekaterinburg), Sancho Lyttle (Halcon Avenida Salamanca)

Euroleague’nin bu yılki namaglup tek takımı olan Fenerbahçe Ülker’in koçu László Rátgéber’in Avrupa’nın koçu olması beklenirken oyunculardan Nevriye Yılmaz, Birsel Vardarlı, Ivana Matovic ve Hana Horakova’dan en az ikisinin seçilmesi bekleniyor.

Organizasyonun 4-13 mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek Bayanlar Türkiye Kupası ile çakışması ise sıkıntı yaratıyor. Bakalım temsilcilerimiz bu organizasyonda yer alabilecekler mi?

Taurası’nin Yerine Angel McCoughtry

2009 yılında WNBA’de yılın çaylağı seçilen skorer forvet Angel McCoughtry ile anlaşan Fenerbahçe Bayan Basketbol takımı ceza alacak olan Taurasi’nin yerine yine ABD Milli takımından bir oyuncuyu kadrosuna kattı.

2010 Dünya şampiyonasında Diana Taurasi’den sonra takımının en skorer ikinci oyuncusu olmayı başaran McCoughtry, bayan basketbolunun en iyi isimleri arasında gösteriliyor.

Bu yıl Euroleague’de Euroleasıng Sopron takımıyla Fenerbahçe’ye karşı forma giyen Angel, Macaristan’daki karşılaşmada Fenerbahçe potasına 39 sayı bırakarak maçın yıldızı olmayı başarmıştı.