Etiket arşivi: basketbol milli takımı maçları

Eurobasket 2011’de 2. Tura Kötü Başladık

A Milli Basketbol Takımımız Fransa’ya şansız bir şekilde kaybederek 2. tura kötü bir başlangıç yaptı. Maçı 64-68 kazanan Fransa Çeyrek Finali garantiledi. A Milli takımızın ise kalan 2 maçı kazanması durumunda çeyrek final için önü açılacak.

Maça hızlı başlayan millilerimiz 8 sayılık fark yakalasa da hızlı Fransa oyuncuları farkı hemen kapatıp öne geçtiler ve bir daha onları geçmemize izin vermediler. Maçın kopma noktası 3. periyot sonunda yediğimiz 2 üçlükle 13 sayıya çıkması olsada her zamanki gibi geri dönmeyi başardık. Farkı 2 sayıya kadar indirmeyi başardık hücum sırası bizde iken Kerem Tunçeri boş üçlüğü kaçırdı. Elimze gelen fırsatı tepmişken 6 saniye kala maçı uzatma sanşını topu oyuna sokamayarak kaybettik. İki büyük hatanın sonucunda Fransa’yı çeyrek finale uğurlarken biz yine kendimizi zora soktuk.

Maçın sonunda yapmış olduğu ribaunt, blok ve basket faullerinden dolayı Ersan İlyasova’yı kutluyoruz. Maçın İstatistikleri ise şu şekilde oluştu.

TÜRKİYE: 64 – FRANSA: 68
Salon: Siemens
Hakemler: Fabio Facchini (İtalya), Seffi Shemmesh (İsrail), Sergey Mikhaylov (Rusya)
Türkiye: Ender Arslan 2, Ömer Onan 8, Hidayet Türkoğlu 13, Ersan İlyasova 10, Ömer Aşık 10, Kerem Tunçeri, Oğuz Savaş 6, Emir Preldzic 11, Sinan Güler, Enes Kanter 4
Fransa: Tony Parker 20, Batum 13, Gelabele 3, Diaw 3, Noah 7, Seraphin 2, Kahudi 8, Traore 8, Pietrus 4, Nando de Colo
1. Periyot: 14-12
Devre: 27-31
3. Periyot: 44-57