Etiket arşivi: Bobcats

Larry Brown İstifa Etti

2010-2011 NBA sezonunda görevinden ayrılan ilk koç Larry Brown oldu. Charlotte Bobcats başkanı ve CEO’su Michael Jordan, Larry Brown’ın koçluk görevinden ayrıldığını açıkladı. Michael Jordan açıklamalarında “Koç Brown ile 2 hafta önce takımın performansı ve neler yapabileceğimiz hakkında görüşmüştük. Bu sabah antremandan sonra tekrar konuştuk. Takım açıkça beklentileri karşılamıyordu ve ikimiz de bir değişim gerektiğini düşünüyorduk” dedi.

Michael Jordan ayrıca “İkimiz için de zor karar oldu, alınması gereken bir karardı. Larry Brown’a yaptığı herşey için teşekkür ediyorum. Organizasyonun gelişimi için çok önemli bir rol oynadı ve takımın tarihinde ilk defa playofflara çıkmasını sağladı. Takımdan ayrılmasına rağmen Larry’nin tavsiyeleri hala bizim için değerli. Yeni koç arayışlarına hızlı bir şekilde başlayacağız.” sözlerini kullandı.

2008 Nisan’ından bu yana Bobcats’in koçluğunu yapan Larry Brown, 88-104’lük (.458) bir galibiyet yüzdesine sahipti. Şu anda Bobcats’in yeni koçu için öne çıkan adaylar, Paul Silas, Patrick Ewing ve Mike Woodson.

Mehmet Kodak, 3SAYI