Etiket arşivi: Botaş cup 8

BOTAŞ CUP 8

BOTAŞ CUP 8 İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI…

Potanın perileri 8. Uluslar arası Botaş Cup için Adana’da buluşuyor. 8 takımın katılacağı karşılaşmalar iki grup halinde oynanacak. Basketbol severler 4 gün boyunca büyük heyecan yaşayacak

Uluslar arası Botaş Cup 8 Turnuvası için geri sayım başladı. 5-8 Ekim tarihleri arasında Adana Menderes Spor Salonu’nda oynanacak olan büyük heyecan için objektiflerin karşısına geçen Kadınlar Basketbol 1. Lig takımlarından Botaşspor Genel Menajeri Abdullah Kutlu, Antrenör Olcay Orak, kaptanı Nilay ve Marina Kress tüm basketbol severleri Botaş Cup’a davet etti.

Kutlu, bugün gelinen noktada Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde yer alan 12 takımın 5’inin Çukurova bölgesinde yer aldığını, bu durumun da bölge adına oldukça önemli bir başarı olduğunu vurguladı. Turnuvanın, 2004 yılında 4 takımın katılımıyla başladığını ve organizasyonun her geçen yıl daha da büyüdüğünü ifade eden Kutlu, “Botaş Kupası, artık uluslararası hale geldi” dedi.

İki grup halinde oynanacak olan turnuva Botaşspor’un ev sahipliğinde Fenerbahçe Tarsus Belediyesi, Litvanya’dan Vici Aistes Kaunas, Mersin Büyükşehir Belediyesi, KASKİ Kayseri, Ceyhan Belediyesi ve Homend Antakya Belediyespor takımları arasında gerçekleşecek. Turnuva maçları Spor Toto iddaa programında da yer alacak.