Etiket arşivi: Galatasaray- Beşiktaş

Galatasaray, Beşiktaş’ı da Geçti

Beko Basketbol Ligi’nde 13.haftanın derbi mücadelesinde Galatasaray Cafe Crown, Beşiktaş Cola Turka Arena’da Beşiktaş Cola Turka’yı 73-71‘lik skorla mağlup etti.

Geçen hafta derbi maçında Fenerbahçe Ülker’i deviren Galatasaray Cafe Crown, bu hafta da Beşiktaş Cola Turka’ya şans tanımadı.

Cevher Özer ve Taylor Rocheste’nin karşılıklı basketleriyle başlayan mücadelede Beşiktaş Cola Turka, ilk dakikalarda pota altını kullanarak skor üretmeye çalıştı. Ermal ve Rancik ikilisiyle boyalı alandan üst üste üç basket çıkartan Galatasaray Cafe Crown, 3.dakikada skoru 5-8’e getirdi. Hücumda skor bulmakta zorlanan Siyah Beyazlılar, Josh Shipp’in basketi sonrasında mola aldı. Aranın ardından Allen Iverson ile serbest atışları değerlendiren Beşiktaş Cola Turka, Andrew Ogilvy’nin de pota altı basketiyle farkı 1 sayıya indirdi (9-10). İki takımında hücumda skor bulmakta zorlandığı bu bölümde Ermal Kurtoğlu ve Josh Shipp’in basketleriyle Sarı Kırmızılılar ilk periyotu 9-14 önde tamamladı.

İkinci periyotta Josh Shipp’in pasını iyi değerlendiren Luksa Andric ile skor bulan Galatasaray Cafe Crown’a, Andrew Ogilvy ve Michal Ignerski ile karşılık veren Siyah Beyazlılar, 13.dakikada farkı 3 sayıya indirdi (13-16). Mola alan Sarı Kırmızılılar, hücumda Preston Shumpert ile üç sayı denemesinde isabet bulamazken, Beşiktaş Cola Turka ise Allen Iverson ile durumu 16-16’ya getirdi. Bu bölümde rakibinin top kayıplarını Preston Shumpert ve Evren Büker ikilisiyle değerlendiren konuk ekip, skoru da 16-21 yaptı. Ogilvy ve Cevher ile boyalı alanı etkili kullanan Siyah Beyazlılar, Bekir Yarangüme’nin üç sayı isabetiyle 24-23’lük skorla öne geçti. Son dakikaya Shumpert’in basketiyle önde giren Galatasaray Cafe Crown, Ermal’ın da Shipp’in pasını değerlendirmesiyle devre sonunda soyunma odasına 30-34 üstünlükle gitti.

Üçüncü periyotta Ermal Kurtoğlu’nun etkili oyunuyla skor üreten Sarı Kırmızılılar, 22.dakikada durumu 30-38’e getirdi. Mustafa Abi’nin bir dakika içerisinde kaydettiği beş sayı ile skor üreten Beşiktaş Cola Turka, farkı da 3 sayıya indirdi (35-38). Ermal ile hücumda skor üretmekte zorlanmayan Galatasaray Cafe Crown, Taylor Rocheste’nin de üç sayı isabetiyle farkı 10 sayıya çıkarttı (35-45). Mola alan Siyah Beyazlılar, aranın ardından hücumda organize olmakta zorlanırken, konuk ekip ise Ermal, Rocheste ve Haluk üçlüsüyle durumu 35-51’e getirdi. Allen Iverson’ın basketiyle rakibinin serisine son veren Beşiktaş Cola Turka, Bekir Yarangüme’nin de üç sayı isabetiyle farkı 11 sayıya indirdi (40-51). Son bölümde Luksa Andric ile skor üreten Galatasaray Cafe Crown, periyotu da 45-55 önde tamamladı.

Karşılıklı boş hücumlarla başlayan son 10 dakikada Galatasaray Cafe Crown, Haluk Yıldırım ile üç sayılık basket buldu. Allen Iverson’ın isabetsiz denemesi sonrasında Tutku’nun pasını sayıya çeviren Ermal, farkı da 15 sayıya çıkarttı (45-60). Iverson, Ignerski ve Ogilvy üçlüsüyle ile 6 sayı birden bulan Siyah Beyazlılar, skoru 51-60’a getirirken, Galatasaray Cafe Crown da mola aldı. Aranın ardından savunmasını sertleştiren ve Allen Iverson, Andrew Ogilvy ve Mustafa Abi üçlüsüyle basketler bulan Beşiktaş Cola Turka, toplamda yakaladığı 13-0’lık seriyle farkı da 2 sayıya indirdi (58-60). Bir kez daha mola alan Sarı Kırmızılılar, rakibinin 14-0’lık serisine Tutku Açık ile son verdi. Josh Shipp’in smaç basketi sonrasında Michal Ignerski, pota altında kendisine yapılan faul sonrasında kullandığı iki serbest atışı da kaçırdı. Bitime 18 saniye kala Ignerski ile skor bulan Siyah Beyazlılar, farkı 2 sayıya indirdi (67-69). Galatasaray Cafe Crown, mola sonrasında Haluk Yıldırım’ın asistinde Radoslav Rancik’in turnikesiyle durumu 68-71’e getirdi ve Beşiktaş Cola Turka da mola aldı. Kenardan topu oyuna sokan Siyah Beyazlılar, Ignerski’nin üç sayılık basketiyle durumu 71-71’e getirdi. Tutku Açık, kendisine yapılan faul sonrasında skoru 71-73’e taşırken, son hücumda maçı uzatmaya taşıma şansı yakalayan Ignerski, serbest atışları değerlendiremeyince, Galatasaray Cafe Crown mücadeleden 71-73 galibiyetle ayrıldı.

Salon: Beşiktaş Cola Turka Arena

Hakemler: Recep Ankaralı – Yener Yılmaz – KAAn Büyükçil

Beşiktaş Cola Turka (71): Allen Iverson 11 (5 ribaund – 4 asist), İsmail Çevik (1 ribaund – 1 asist), Bekir Yarangüme 6 (5 ribaund – 2 asist), Mustafa Abi 11 (3 ribaund – 3 asist), Serhat Çetin, Michal Ignerski 20 (7 ribaund), Cevher Özer 5 (4 ribaund), Andrew Ogilvy 18 (12 ribaund – 1 asist)

Galatasaray Cafe Crown (73): Joshua Shipp 6 (8 ribaund – 4 asist), Melih Mahmutoğlu (1 asist), Preston Shumpert 7 (2 ribaund – 1 asist), Taylor Rocheste 8 (2 ribaund – 2 asist), Tutku Açık 8 (3 ribaund – 4 asist), Luksa Andric 4 (1 ribaund), Radoslav Rancik 4 (7 ribaund – 1 asist), Haluk Yıldırım 9 (3 ribaund – 2 asist), Evren Büker 5 (1 ribaund), Ermal Kurtoğlu 22 (6 ribaund – 1 asist)

1.Periyot: 9 -14
2.Periyot: 21-20
3.Periyot: 15-21
4.Periyot: 26-18

tbf