Etiket arşivi: Jeremy Ingram

Melikşah Üniversitesi Sakarya’yı Farklı Geçti

Türkiye Basketbol Ligi (TBL)’nin 27. haftasında evinde Sakarya Büyükşehir Belediye’yi konuk eden Melikşah Üniversitesi rakibini 76-49’luk skorla geçti ve üst üste 4. galibiyetini aldı.

Karşılaşmaya iyi bir başlangıç yapan Melikşah Üniversitesi ilk çeyreği 18-11 önde tamamladı. İkinci çeyrekte de etkili bir performans sergileyen turuncu-beyazlı ekip soyunma odasına 43-23’lük üstünlükle gitti. Üçüncü çeyrekte de hücumda ve savunmada hata yapmayan Melikşah Üniversitesi son çeyreğe 58-41 önde girdi. Son çeyreğe de fırtına gibi başlayan Melikşah Üniversitesi karşılaşmadan 76-49 üstün ayrıldı.

Melikşah Üniversitesi’nde Curtis Kelly 13 sayı, 4 ribaunt, 1 asist, Jeremy Ingram 11 sayı, 5 ribaunt, 11 asist, Hilmi Cantopçu 11 sayı, 2 ribauntluk performans sergiledi.
Sakarya BŞB’de ise, Darius Washington 13 sayı, 3 ribaunt, 1 asist, Sean Evans 12 sayı, 9 ribaunt ve 2 asistle oynadı.

Maç sonrası basın toplantısında konuşan Melikşah Üniversitesi baş antrenörü Halil Atlı şunları söyledi:
“ Bu maça çok iyi hazırlanmıştık. Son haftalarda yükselen bir form grafiğimiz vardı. Bu performansı bu maça da yansıtmak istiyorduk ve bunu başardık. Müthiş bir şut yüzdesine ulaştık. İyi savunma da yapınca bu fark oluştu. Rakibimizi de 49 sayıda tuttuk. Oyuncularımı ortaya koydukları mücadeleden dolayı kutluyorum. Sakarya BŞB. takımına da önümüzdeki maçlarında başarılar diliyorum.”