Etiket arşivi: Los

Grammy Turu

Grammy ödül törenleri Los Angeles’de Staples Center’da yapılıyor. Salonun törenler için hazırlanması, provalar vs. nedeniyle de salonun sahipleri Clippers ve Lakers, “Grammy Trip” adındaki deplasman turuna gidiyorlar.

Clippers tarafını anlatmayı kısa tutacağım zira neredeyse taraftarı yok ve çoğu kişi Lakers için bu yazıyı okuyordur.

Clippers turuna 4 Şubat’da Hawks yenilgisiyle başladı. Florida’ya geçen Clippers, Heat ve Magic karşısında da kaybeden taraf oldu. Turdaki ilk ve tek galibiyet 9 Şubat gecesi Knicks’e karşı geldi. Clippers, sonraki iki maçında da Cleveland ve Wizards’a kaybetti.

Bu maçlardan en ilginci Cavaliers maçıydı. 2 gece önce Knicks karşısında kazanmış olan Clippers, 26 maçtır kaybeden Cavaliers’ı yenmeyi başaramadı.

Turda 5 maçı kalan Clippers Bucks, Timberwolves, Thunder, Hornets ve Lakers. Son Lakers deplasmanı Grammy turundan sayılmaz sanırım.

Lakers için ise tur harika geçiyor. 5 Maçından 4’ünü kazandılar. Hornets, Grizzles, Celtics, Knicks galibiyetleri alan Lakers, dün gece Magic’e kaybetti. Önlerinde kalan deplasmanlar ise Bobcats ve Cavaliers gibi kolay takım.

Kazandıkları maçlardan en önemlisi kuşkusuz Celtics galibiyeti. Şampiyonluk yarışında en önemli rakiplerinden birine karşı kazanmış olmaları iyiye işaret.

Madalyonun diğer yüzü ise Magic maçı. Lakers önemli maçları kaybetme geleneğini Celtics’e karşı bozsa da, Magic karşısında tekrarladı.

Grammy turuna baktığımızda Lakers adına iyi bir turne olduğunu söyleyebiliriz. Lakers için eksik olan tek şey başarıya aç 1-2 oyuncu olabilir…

Anıl Kalay