Etiket arşivi: nachbar

Chatman Maçı Efes’e Verdi: 85-83

Beko Basketbol Liginde haftanın en önemli maçında Efes Pilsen ile Beşiktaş Cola Turka karşı karşıya gelirken 1. uzatma sonunda maçı kazanan taraf 85-83’lük skorla Efes Pilsen oldu. Maçın normal süresi ise 73-73 bebabere sonuçlanmıştı.

Uzatmanın bitimine 3 sn kala maç 83-83 berabere iken atış kullanan Mire Chatman kaçırdı ama kaçırdıktan sonra maçın bitimine 2sn kala gitti Nachbar’a faul yaptı. Süre bitecekken süreyi durdurup Nachbar’ı çizgiye yollayan Chatman büyük bir hata yaptı ve 2 serbest atışı da değerlendiren Nachbar, takımını 85-83 galibiyete taşıdı.

Ergin Ataman’ın ilk maçı olması ve eski takımına karşı oynaması maça daha da heyecan kattı. Beşiktaş Cola Turka da 27 sayı 7 ribaunt ile oynayan Cehver Özer’e Ogilvy 18 sayı 14 ribaunt ile eşlik etti.  Allen Iverson ise 17 sayı 8 asist ile oynarken maçın sonlarında Chatman’dan bir türlü topu alamaması dikkat çekti.

Efes Pilsen’e maçı getiren oyuncuların başında  Kerem Gönlüm 26 sayı 12 ribauntluk istatistikleriyle  gelirken, son 4 fatul atışında isabet bulan Nachbar ise  21 sayı, 8 ribaunt ile oynadı.