Etiket arşivi: tb2l final four programı

Genç Banvitliler Final Four’un Heyecanını Yaşıyor

Türkiye Basketbol Ligleri’nde bu yıl kendi sahasında hiç maç kaybetmeyen tek takım olan, aynı zamanda TB2L’de 1398 sayı ile en az sayı yiyen takım ünvanlarını elinde bulunduran Genç Banvitliler, play-off serilerinde aldığı sonuçlar sonrasında Final-Four’a yükselerek yine adından söz ettirdi.

 

Genç Banvitliler TB2L’de yer aldığı 12 takımlı A grubunu, 22 maçta 19 galibiyet, 3 mağlubiyetle tamamladı. Bu sonuçlarla normal sezonda grubunu lider olarak tamamlayan yeşil-turunculu ekip, play-off serilerinde önce B grubu 8.’si Akhisarı 2-1, sonra da 4.’sü olan Gaziantep BŞB’yi ise 2-0’lık sonuçlarla geçerek Final Four’a adını yazdırdı.

 

Genç Banvitliler’in bu başarısı sonrasında bir değerlendirmede bulunan Başkan Özkan Kılıç; “ Bu takım Beko Basketbol Ligi’nde mücadele eden A takımımıza oyuncu yetiştirmek amacıyla kurulmuştu. Bu sezonki kadrosu 1 yabancı oyuncusu hariç, diğer oyuncularının tamamı kendi bünyesinden oluşan Genç Banvitliler’in yaş ortalaması da 20,6 idi. Çok başarılı bir sezon geçirerek normal sezonu lider tamamladılar. Takımımız aynı başarısını play-off serilerindeki maçlarda da devam ettirdi. Bu başarılarından dolayı teknik ve idari ekip ile tüm oyuncularımı kutluyorum.

Şimdi 2. Lig’de sadece 4 takım kaldı ve sıra geldi Final-Four maçlarına. Oynayacak oldukları bu önemli maçlar sonucunda müzemize neden ikinci bir TB2L Şampiyonluğu Kupası da Genç Banvitliler getirmesin? diye düşünüyoruz. Bunun yanında kamuoyunda daha Final-Four maçları oynanmadan takımımız için, Beko Basketbol Ligi’ne çıkıp çıkmama yönünde yoğun bir şekilde spekülasyonlar yapıldığını görüyoruz. Hatta “ 1. Lig’e çıkmazlar ”, “ çıkarsa ne olacak ”, “ buraya kadar geldiler yeter ” gibi dedikodular kulağımıza geliyor. Fakat ne bizler ne de oyuncularımız bunlara değil işimize bakıyoruz. Önümüzde oynayacağımız daha 6 maçımız var ve bu işi manipüle eden bir takım kişi ya da kesime en güzel cevabı Genç Banvitlilerin oyun alanında vereceğine yürekten inanıyoruz. Sporcularımızın ve teknik-idari ekibimizin bu başarıyı yakalayacak yeterli donanıma ve heyecana sahip olduklarını düşünmekteyiz.

Son olarak; Genç Banvitliler’den Türkiye’de henüz emsali olmayan bir ilki (Türkiye Basketbol 1. Ligi’ne kendi bünyesindeki 2 takımıyla birlikte yükselmeyi başaran) gerçekleştirmelerini sabırsızlıkla bekliyor ve umuyorum. Amacımız Final Four’da da başarılı maçlar oynayıp Beko Basketbol Ligi’ne çıkmak, hatta sıralamayı 1. olarak tamamlayıp, Bandırma’ya şampiyonluk kupasıyla dönmek olacaktır. ” şeklinde konuştu.

 

29 Nisan – 8 Mayıs 2011 tarihleri arasında oynanacak TB2L Final-Four programı ise şu şekilde:

 

İSTANBUL – Abdi İpekçi Spor Salonu
29 Nisan Cuma
Genç Banvitliler – Hacettepe Üniversitesi
Selçuk Üniversitesi – Kepez Belediye
30 Nisan Cumartesi
Kepez Belediyesi – Genç Banvitliler
Hacettepe Üniversitesi – Selçuk Üniversitesi
1 Mayıs Pazar
Genç Banvitliler – Selçuk Üniversitesi
Kepez Belediyesi – Hacettepe Üniversitesi

 

ESKİŞEHİR – Anadolu Üniversitesi Spor Salonu
06 Mayıs Cuma
Hacettepe Üniversitesi – Genç Banvitliler
Kepez Belediyesi – Selçuk Üniversitesi
7 Mayıs Cumartesi
Genç Banvitliler – Kepez Belediye
Selçuk Üniversitesi – Hacettepe Üniversitesi
8 Mayıs Pazar
Selçuk Üniversitesi – Genç Banvitliler
Hacettepe Üniversitesi – Kepez Belediye