Herşey Son Maçlara Kaldı.. Olmak ya da Olmamak

Eurobasket 2001’de 2.tur 2. maçında Türkiye Almanya’ya 67-73 mağlup olarak çeyrek final şansını oynanacak son maçlara bıraktı.

Türkiye pazar günü saat 15,30 da oynayacağı Sırbistan Maçını kazanıp saat 21. 00 de başalaycak olan Litvanya-Almanya maçını bekleyecek. Eğer kazanan taraf ev sahibi ekip Litvanya olursa bu şartlar altında 4. olarak çeyrek finale kalacağız ve yarı final yolumuz açık olacak.

2. turda her iki maçınıda kaybeden Sırbistan’ın son şansı olmasının yanı sıra geçen yıl bizlere son saniyede kaybettikleri maçında intikamını almak için oynayacak olmaları her ne kadar gözümüzü korkutsa da korkunun ecele faydası yok. Ne yapıp ne edip o maçı kazanmamız lazım. Sonrası Allah kerim. Ev sahibi Litvanya’da seyircisinin desteği ile Almanya’yı rahat geçecektir. Bu iki maçın böyle sonuçlanması drumunda çeyrek final oynayacağız ve yarı finale de rahatlıkla kalabileceğimize inanıyorum.

Almanya maçında müthiş bir performans Ömer Aşık’ı da tebrik ediyoruz. Bu emeklerinin boşa gitmemesi için bizim çeyrek finale kalmamız gerekiyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.