Melikşah Üniversitesi, Ankara DSİ engelini geçti

Türkiye Basketbol Ligi (TBL)’nin 25. haftasında evinde Mamak Belediyesi konuk eden Melikşah Üniversitesi rakibini 77-71’lik skorla mağlup etti ve ligde üst üste ikinci galibiyetini aldı.

Melikşah Üniversitesi maça Bulut Altın, Jeremy Ingram, Hadi Doğan, Azizcan Özdemir ve Curtis Kelly beşiyle başladı. Karşılıklı basketlerle geçen karşılaşmanın ilk çeyreği 19-19’luk eşitlikle geçildi. İkinci çeyrekte üstünlüğü ele geçiren Melikşah Üniversitesi soyunma odasına 40-29 önde gitti. Konuk ekip üçüncü çeyrekte farkı 3 sayıya kadar indirse de Melikşah Üniversitesi üstünlüğünü yitirmedi ve son çeyreğe 56-50 önde girdi. Heyecan fırtınası içinde geçen son çeyrekte Mamak Belediyesi Ankara DSİ bitimine 3 dakika kala eşitliği yakaladı (66-66). Son bir dakikada Volkan İncekara’nın serbest atışlardan bulduğu sayılarla rakibinin öne geçmesine izin vermeyen Melikşah Üniversitesi maçtan 77-71’lik skorla ayrıldı.

Melikşah Üniversitesi’nde Jeremy Ingram 14 sayı, 4 ribaunt, 2 asist, Curtis Kelly 13 sayı, 5 ribaunt, Volkan İncekara 10 sayı, 6 ribaunt, 3 asistle galibiyette büyük rol oynadı.

Mamak Belediyesi Ankara DSİ’de ise, Ricky Harris 22 sayı, 2 ribaunt, 5 asist, Hazer Avcı 13 sayı, 5 ribaunt, 1 asist, Brandon Peterson 11 sayı, 16 ribaunt, 3 asistle oynadı.

Maç sonrası basın toplantısında konuşan Melikşah Üniversitesi baş antrenörü Halil Atlı şunları söyledi:
“Maça iyi başladık. Takım olarak enerjimizi yüksek tutmaya çalıştık. Üçüncü periyotun belli bölümlerinde oyundaki üstünlüğümüzü kaybettik ve rakibimiz bizi yakaladı. Ama hemen toparlandık ve güzel bir galibiyet aldık. Oyuncularımı kutluyorum. Kazanmak için müthiş bir mücadele ortaya koydular. Mamak Belediyesi Ankara DSİ takımına da önümüzdeki maçlarında başarılar diliyorum.”

melihsah basketbol (2)

melihsah basketbol 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.