Milli Takım’ın Yeni Koçu Orhun Ene

Geçtiğimiz yıl Dünya Şampiyonası öncesinde önemli sağlık sorunları yaşayan buna rağmen ülkemizde gerçekleşen şampiyonada milli takımı yalnız bırakmayan Bogdan Tanjevic, birkaç gün önce koçluk görevinden ayrılacağını açıklamıştı. Bunun üzerine yeni koç arayışına giden milli takım yetkilileri, bu yeni ismi yine kendi bünyesinden çıkardı. 6 yıldır Bogdan Tanjevic’in yardımcılığını yapan ve aynı zamanda Banvit’te de baş-antrenörlük görevini yürüten Orhun Ene yeni dönemde 12 Dev Adam’ın teknik patronluğunu üstlenecek. Henüz federasyondan resmi bir açıklama gelmemesine karşın Orhun Ene, 1. ağızdan haberi doğrulamış durumda. Resmi açıklamanın ise ocak ayı içerisinde yapılması bekleniyor.

Koçluk görevinden ayrılan Bogdan Tanjevic ise genel koordinatör olarak milli takıma hizmet vermeye devam edecek. Ene’nin yardımcıları ise yine milli takım bünyesinde yardımcı antrenörlük yapmakta olan Nihat İziç ve Rolando Blackman olacak.

Mehmet Kodak, 3SAYI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.