Orhun Ene’den Eleştirilere Sert Yanıt

A Milli Takım’ın başına getirilen Orhun Ene Habertürk’ten Gökhan Türe’ye kendisi hakkında yapılan eleştirilere cevap verdi.

Habertürk’e verdiği röportajda iyi bir organizasyonu olan hem teknik hemde idari açıdan iyi yapılandırılan Milli Takım’ın başına geldiğini belirten Orhun Ene,avantajları olmasına rağmen, Dünya 2.’liği yaşayan bir takımın başına gelmenin çıtayı yükseltmek olduğunu ve bu noktada dejavantajların oluşmasına etken olacağını belirtti. “Genç ve tecrübeli oyuncularımızla iyi bir ekibiz. Dünya Şampiyonası’nda yükseltmiş olduğumuz çıta beklentileri de artırdı. Bundan sonra alacağımız sonuçların daha iyi olması gerekiyor. Zor bir görev üstlendim. Ben 2004’ten beridir teknik kadrodayım ve bu ekibin içinden bir insan olarak başa geldim. Bu bir bayrak yarışı gibi. Milli Takım’a geldiğimde 19 yaşındaydım. Takım kaptanlığı yaptım. Yardımcı antrenörlük yaptım. Ve şimdi de işin başındayım. İnşallah ben de aynı başarıyı gösterip, Türk basketbolunu daha iyi noktalara getirip zamanı geldiğinde de bayrağı teslim etmek istiyorum” dedi.

25 senedir basketbol ile iç içe olduğunu söyleyen Ene, insanların söylediği kadar tecrübesiz olmadığını ve altyapı milli takımdan ümit milli takımlara kadar son 7-8 senedir çalıştığını sözlerine ekledi. Ayrıca tecrübelerinin arasında Dünya Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası olduğunu söyledi. Oyunculuk zamanında Milli Takım formasını başarılı bir şekilde taşıdığını belirten Orhun Ene kendine güvendiğini söyledi.

Öncelik olarak eksik yönlerin üzerinde durulması gerektiğini belirten Antrenör sözlerine şu şekilde devam etti: “Bir takımın işleyen parçalarının iyi işlemesi, kötü olan taraflarının da gelişmesi lazım. Teknik ekip olarak 2010’a kadar oluşturulan takımın basketbol kişiliği ve karakteri ortada. Tanjevic döneminde bu oyun düzeninde iyi yaptığımız tarafları devam edeceğiz. Ama eksik olduğumuz tarafları da geliştirmek zorundayız. Genel anlamda oyuncu yapımıza ve karakterimize uygun basketbolu zaten oynayacağız ama hem savunma, hem de hücumda yaptığımız hataları düzeltmemiz lazım. Özellikle yurt dışında, oyun içinde yaşadığımız düşüşlerin önüne geçmemiz gerekiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.