Tofaş’ın Oyuncuları Öğrencilerle Buluştu

Ligde hafta sonu sahasında Gediz Üniversitesi’ni konuk edecek olan TOFAŞ’ta genç oyuncular Berkan Durmaz, Muhsin Yaşar, Jarvis Williams ve Yardımcı Antrenör Yalçın Küçüközkan’la Pazarlama Sorumlusu Mesut Gökçe bugün Koç Ortaokulu’nda öğrencilerle buluştu.

 

Türkiye Basketbol Ligi’nin 29. haftasında 2 Nisan Cumartesi günü saat 18.00’de TOFAŞ Spor Salonu’nda Gediz Üniversitesi’ni konuk edecek olan TOFAŞ bu maç öncesinde ‘TOFAŞ Okullarda” projesi kapsamında Nilüfer Koç Ortaokulu’nda öğrencilerle bir araya geldi. Okula ilk girişten itibaren başarılı sporculara büyük ilgi gösteren öğrenciler düzenlenen söyleşide de basketbol ve oyuncular hakkında merak ettiklerini sorma fırsatı buldu.

 

Basketbol ve eğitimin nasıl bir arada yürüdüğünü merak eden öğrencilere TOFAŞ’lıların ortak yanıtı ”Özveri ve disiplin’ oldu. Yalçın Küçüközkan kendisinin de altyapı basketbol takımında oynayan oğlunun olduğunu belirterek, ”Kendi oğlumla konuştuğumuz zaman ona söylediğim bir şey var eğitim olmadan hayatta başarının olmayacağı. Sporculuk hayatınız bir yere kadar devam eder. Bu yüzden de elinizde spor dışında bir mesleğinizin olması çok önemli. Bu yüzden de her iki alanda da disiplinli olarak başarıya ulaşmak mümkün” diye konuştu.

 

Kırmızı Beyazlı takıma ligin ikinci yarısında katılan Amerikalı oyuncu Jarvis Williams Bursa’ya ve TOFAŞ’a geldiği için çok mutlu olduğunu belirtti. Genç oyuncu takımdaki herkesin kendisine çok iyi davrandığını ve bunun da uyum sürecini hızlandırdığı söylerken, Bursa’yı da çok sevdiğini cümlelerine ekledi.

 

Sporun kendilerine ne kattığının sorulması üzerine Berkan Durmaz spor sayesinde bir çok insanla tanıştıklarını söylerken, ”Milli takımlarla olsun kulüp takımlarıyla olsun bir çok farklı ülke ve şehir görüyoruz. Bu sayede faklı kültürlerle tanışma fırsatımız oluyor. Bu bence herkesin isteyeceği bir şey. Sporcular olarak bu fırsatları en iyi şekilde değerlendirmiş oluyoruz” diye konuştu.

 

Muhsin Yaşar’a basketbola nasıl başladığının sorulması üzerine genç pivot, küçük yaşlarda futbol oynamaya meraklı olduğunu ama çevresindeki insanların boyunun uzun olmasından dolayı onu basketbola yönlendirdiklerini belirtti. Muhsin, ”Şu an iyi ki basketbola yönelmişim diyorum. Çünkü basketbol oynamaktan zevk alıyorum ve bu sene de TOFAŞ A Takımında kendi adıma önemli süreler alıyorum. Bu da beni motive ediyor” diye konuştu.

 

Söyleşi sonunda Koç Ortaokulu Müdürü Muharrem Keskin katılımlarından dolayı TOFAŞ ekibine teşekkür ederken günün anısına hatıra fotoğrafı çektirildi. Ziyaret sonunda öğrenciler Berkan Durmaz, Muhsin Yaşar ve Jarvis Williams’tan imza alıp fotoğraf çektirmek içinse adeta yarış içine girdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.