Yolumuza Devam Etmek İstiyoruz!

Bu sezon katıldıkları Basketbol Bölgesel Liginde aldıkları sonuçlar ile 3. Ligi büyük ölçüde garantileyen Denizli Belediyespor Basketbol Takımı başarılı sonuçların devamı için çalışıyor. Takımın başarılı antrenörü Emin PEKDEMİR “ Lige katılım konusunda geç karar verildi. Bu sebeple takımı oluşturmak için kısa süreye sahip olduk. Oyuncu seçimlerinde oyuncu kalitesi yanında kişilikleri de önplanda tuttuk. Ne kadar doğru karar verdiğimizi sezon ilerledikçe anlamış bulunuyoruz. Birlik ve bütünlük olarak daima üst seviyedeyiz. Bu da başarının kaçınılmaz temeli oluyor. Oyuncularıma özverileri için tek tek teşekkür ediyorum.” Dedi.

Başarılı antrenör Denizli basketbolunun kısır döngüsünden çıkma çabasında olduğunu, bu yolda Denizli Belediyesinin çok büyük bir adım attığını ve Denizlide basketbolun kalkınması adına büyük destekler verdiğini söyledi. Basketbol A Takımı olarak da kendilerinin bu konuda üstlerine düşeni fazlasıyla yapma gayretinde olduğunu, elde edilen başarının henüz daha yolun çok başı olduğunu ve daha da güzel günlerin olacağını belirtti.

 Denizlili olan Emin PEKDEMİR, şehri için elinden geleni yıllardır yaptığını, alt yapılarda yüzlerce oyuncu ile çalıştığını, başarılı basketbol hayatlarının yanında, sosyal yaşamlarında da oyuncularına tavsiye ve desteklerde bulunduğunu belirterek daha önceki yıllarda alt yapı seviyesinde çalıştığı öğrencilerinin eğitim hayatları bittiğinde yaşamın sorumluluk gerektiren her alanında görev aldığını bunun da kendisini gururlandırdığını belirterek “ Basketbol olarak bakmıyoruz sadece eğitim işimizin en büyük parçası. Şimdi bunu daha üst seviye olan A Takım da yaşadığımızı belirtmek isterim. Oyuncularımızla yakaladığımız bu başarı bütünlüğümüz ve dayanışmamızla gelen temelden kaynaklanmaktadır.” Diyerek yapmış oldukları çalışmalara değindi.

 Denizlinin kendi içerisindeki yapılanmaya değinen PEKDEMİR, “ yeni oluşumlar, yatırımlar olmaktadır. Birlik ve bütünlük ile ülke çapında basketbolda ses getirecek düzeye gelmemiz mümkündür. A takım seviyesindeki oluşumların sağlık ve uzun süreli olması için alt yapının gelişmesi gerekmektedir. Yıllardır bunun mücadelesini vermekteyiz. Bunu daha üst seviyeye çekmek için denizli antrenör camiası olarak bütün olmamız gerekir. Hem bir Denizlili olarak hem de Basketbol antrenörü olarak isteğim ve inancım bunu da başaracağımız üzerinedir.” Diyerek sözlerine devam etti.

 Yılbaşı sonrası başlayacak grubun kalan maçlarına aynı istikrar ile devam edeceklerinden kimsenin şüphesi olmamasını belirten PEKDEMİR, şehrimize tüm güzellikleri yaşatacaklarını, bu konuda öncelikle Belediye Başkanı Osman ZOLAN’a ve Şube Sorumlusu Ali TAŞEVLİ’ye başarı borçları olduğunun bilincinde olduklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.