Zirve, bu yıl da basketbol bursuyla öğrenci alacak!

Zirve, bu yıl da basketbol bursuyla öğrenci alacak

 Geçtiğimiz yıl ilk defa basketbol bursuyla öğrenci alan Zirve Üniversitesi, bu yıl da aynı şekilde öğrenci almak için hazırlıklara başladı.

 Basketbol Takımı için burslu oyuncu seçme kampı 26 haziran – 01 Temmuz 2012 tarihleri arasında Zirve Üniversitesi Kızılhisar kampüsünde yapılacak.

Sporcularda aranan şartlar  hakkında bilgi veren Basketbol Antranörü Osman Yağcı, “2012 yılında yapılan YGS ve LGS sınavlarına girmiş ve 2012 yılında aktif olarak basketbol oynamış olması gerekmekte. Sporcular kamp programına katılmak için teknik ekibimizle ön görüşme yapacaklar. 26 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan kamp için başvurlar başlamıştır. Sağlık,Kültür ve Spor Müdürlüğü’ne yapılabilecek başvuru için (342) 211 6666’dan dahili 6931’den detaylı bilgi alınabilir” dedi.

Üniversite olarak spora ve sporcuya destek olduklarını sözlerine ekleyen Yağcı, “2011 yılında ilk defa uyguladıkladığımız basketbol bursuyla 8 sporcuya burs verdik ve takım 2011-2012 sezonunda Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nden Türkiye Basketbol 3. Ligi’ne çıkma başarısı gösterdi. Üniversiteler 2. Ligi’nden 1. Ligi’ne çıkma başarısı gösteren takımımızdaki öğrencilerimiz sporda gösterdikleri başarıyı derslerindede göstermişlerdir” diye konuştu.

YETENEKLİ ÖĞRENCİYE BURS İMKANI

Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa, sporu ve sporcuyu destekleme noktasında düşünülmüş bu uygulama sayesinde hem başarılı sporcuların önünün açıldığını  hemde öğrencilere güzel bir üniversite de okuma fırsatı sunduklarının bilgisini verdi. Kısa, “Burslu sporcu alımı sayesinde üniversitemiz,ilimiz ve ülkemiz sporu adına güzel ve başarılı işler ortaya çıkıyor.Bunu geçen yıl basketbol başta olmak üzere birçok branşta başarı ile gerçekleştirdik. Önümüzdeki yılda aynı başarı grafiğini yakalayacağımızı düşünüyorum. Yetenekli sporcularımızı Zirve Üniversitesi’nde okumaya davet ediyoruz ”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.