Zirve Üniversitesi Basketbol Takımı Play-off’larda

Zirve Üniversitesi Basketbol Takımı, Türkiye Basketbol 2. Ligi 21. haftasında kendi evinde konuk ettiği İstanbul Teknik Üniversitesini 94-63 mağlup etti.  Zirve Üniversitesi normal sezonda ilk 5 arasında Olup play-off’a kalmayı garantiledi.

Maça iki takım da kontrollü başladı ve karşılıklı atılan sayılarla ilk çeyreği Zirve Üniversitesi 22-18 önde kapattı. 2. periyotta takım rotasyonunu iyi kullanan Gaziantep temsilcisi farkı açtı ve ilk yarı 52-33’lük skorla tamamlandı. 3. çeyrekte Zirve Üniversitesi’nin etkili hücumlarına dur diyemeyen İstanbul Teknik Üniversitesi farkın daha da açılmasına engel olamadı ve son çeyreğe 29 sayı farkla geride girdi. Maçın son çeyreğinde rahat bir oyun sergileyen Zirve Üniversitesi 94-63 skorla salondan galip ayrıldı.

Maç sonu açıklamalarda bulunan Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa, “Zirve Üniversitesi Basketbol Takımını ve teknik ekibi almış olduğu galibiyetten ötürü kutluyorum. Play-off’larda takımımıza başarılar diliyorum. Ümit ediyorum ki orada da güzel galibiyetler alarak sezonu istediğimiz yerde bitiririz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.