Zor Diye Birşey Yoktur, İmkansız Zaman Alır

İşte 12 dev adam bunu bir kez daha kanıtladı..

2001 yılında yine bir İspanya maçında kaybetsek grup sonuncusu olacaktık. O maçı kazanıp Finale gittik. Bugün neredeyse elenmişken önce Britanya’nın Polonya’yı geçmesi ile 2. turu garantiledik ve bugun oynadığımız İspanya maçını kazanarak hedefimiz olan final yolunda büyük bir adım attık. 2. tura galibiyet taşıdık..

Bu galibiyet bize şu avantajları sağladı.. 2 li averajda İspanya’nın üstünde olacağız, Eğer Türkiye, Litvanya ve İspanya 3 lü averaja kalırsa burada da Litvanya’nın üzerinde olacağız.

Türkiye İspanya’yı 65-57 yendi.. 3 periyotun tamamını geride götürdüğümüz maçta maçın bitmesine 8,45 kala son basketini yiyerek kalan süre içinde 16-0 seri yakalayarak 8 sayılık farkla maçı kazanmasını başardı.

Şimdi Hedef Çeyrek final.

Yeni rakiplerimiz : Sırbistan, Fransa ve Almanya.. Her sayı altın değerinde.. İkili 3 lü veya 4 lü averaj bile söz konusu olabilir. 2 galibiyet bizi çeyrek finale taşımaya yetecek gibi düşünüyoruz ama biz ne olur ne olmaz bu sefer kendi kaderimizi kendimiz yazalım işi rakiplere bırakmayalım, 3 galibiyet alıp çeyrek finale grup birincisi olarak gidelim..

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.