Etiket arşivi: john wall mvp

Çaylaklar Rüştünü İspatladı

NBA All Star 2011 etkinlikleri Çaylaklar ve ikinci yıl oyuncuları arasında oynanan maçla başladı. Maçı Çaylaklar 148-140 kazanmayı başardı.

Maçın yıldızı asist rekoru kırarak takımını galibiyete taşayan Çaylak John Wall olurken 22 asist 12 sayı istatistikleri ile oynadı. Maçın MVP’si John Wall seçilirken Ona en çok yardımcı olan isim ise  33 sayı 13 ribaundla oynayan DeMarcus Cousins oldu. Griffin 13 dakika süre aldığı maçta 14 sayı ile oynamayı başardı.

MVP seçilerek büyük bir onur yaşayan Washington Wizards oyuncusu Wall, maçın ardından yaptığı açıklamada, “All-Star hafta sonunda iyi bir performans sergileyen herkes kendini bulutların üzerinde hissediyor ve sezonun devamı için büyük bir enerjiyle doluyor” dedi.

Çaylaklar ve İkinci Yıl Oyuncuları arasındaki maçtan önce, Chris Paul’ün 2007’de kırdığı 17 asistlik rekoru tarihe gömmek istediğini Cousins’e anlatan Wall, 22 asistle oynadığı ve 29 dakika süre aldığı maçta 12 de sayı kaydetti.

Johnson 25, Neal 20 ve Fields de 15 sayıyla Çaylaklar’ın zaferine katkıda bulundu.

İkinci Yıl Oyuncuları’nda maça sonradan giren ve 27 dakika süre alan Harden 30 sayı kaydederek takımındaki en skorer isim oldu. Blair 28, Matthews 15, DeRozan ile Ibaka 14’er sayı ve Curry de 13 sayı kaydetti.