Etiket arşivi: nihat mala

Pınar Karşıyaka Mahsur Kaldı

EuroChallenge Kupası maçında Apoel’ konuk olan Pınar Karşıyaka maç sonunda çıkan olaylardan dolayı zor anlar yaşadı.

EuroChallenge Kupası G Grubu’nda Kıbrıs Rum Kesimi’nde oynanan Apoel-Pınar Karşıyaka maçı 82-80 ev sahibinin galibiyeti ile bitti. Karşıyaka için bu mağlübiyetin pek bir önemi yoktu zira guruptan çıkmayı daha önceden garantilemişlerdi..Ancak maç sonrası üzücü olaylar yaşandı.

Maç sonunda taraftarların sahaya inmesi ve cisim fırlatması sebebiyle Pınar Karşıyaka uzun süre soyunma odasında beklemek zorunda kalırken, takım kondüsyonerinin parmağında çıkık yada kırık olabileceği belirtildi.

Pınar Karşıyaka Genel Menajeri Nihat Mala, maçın bitimi ile taraftarın saldırısına uğradıklarını ve devam eden olaylar sırasında gaz bombası atıldığını belirtirken bazı taraftarların taş ve sopalarla saldırdığını sözlerine ekledi.

Güvenliğin sağlanmasının ardından İzmir kafilesi polis eşliğinde oteline geçti. Yarın uçakla İzmir’e dönecek olan Pınar Karşıyaka, yöneticilerin Dış İşleri Bakanlığı ile iletişime geçmesinin ardından oyuncuların ve teknik heyetin Kıbrıs Türk kesimine geçişini isteyeceklerini belirtti.

Gizem Kumbasar, 3SAYI