Etiket arşivi: yıldız milli takımı

Yıldız Milli Takımımız 2. Oldu

Gaziantep’te gerçekleştirilen Türk Telekom Turnuvası’nın final maçında Yıldız Milli Takımımız ile Çin karşı karşıya geldi. Maçtan Çin, 67-66 galip ayrılarak turnuvada şampiyonluğa ulaştı. Qi Zhou 30 sayı, 17 ribaund ve 8 blok ile oynarken, Doğukan Şanlı’nın 19 sayısı takımımızın galibiyeti için yeterli olmadı.

Bu önemli maçı TBF Başkanı Turgay Demirel, Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri Necati Güler, Asaf Ardak, Şükrü Tara, Nuri Tan, TBF Genel Sekreteri Ali Özsoy ve Türk Telekom Spor Yatırımları Proje Direktörü Ersin Eroğlu ile birlikte Gaziantep İl Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz, AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Nuri Öcal izledi.

Maça Metecan Birsen-Kenan Sipahi ikilisinin hızlı hücumlar sonucunda bulduğu basketlerle başlayan Yıldız Millilerimize Çin Kaiqi Liu ve Zuming Zhang ile cevap verdi. Top kayıplarımızı iyi değerlenirden Çin, 6. dakikaya 8-4 önde girdi. Mehmet Alemdaroğlu ve Mehmet Şanlı ile skor üreten ancak Qi Zhou’nun sayılarına engel olmayan Kırmızı Beyazlılar, Cedi Osman’ın 3 sayılık basketinin ardından Kenan Sipahi ile serbest atış çizgisinden sayılar buldu. İlk periyodu Çin, Xiaopeng Guo’nun basketi ile 18-13 önde tamamladı.

İkinci periyoda Çin, üst üste bulduğu basketlerle başlarken, Millilerimiz, Kenan Sipahi ve Cedi Osman ile potasındaki sayılara cevap verdi. Karşılaşmanın 15. dakikasını Çin, 26-20 önde geçti. Pota altını hem hücumda hem de savunmada Qi Zhou ile çok iyi kullanan Çin karşısında Millilerimiz, soyunma odasına 33-26 geride gitti.

İkinci yarıya Millilerimiz, Metecan Birsen’in 3 sayılık basketi ile başlarken, Çin üst üste hücumlardan boş döndü. Rakibinin hücumda durgun olduğu dakikaları iyi değerlendiremeyen Ay yıldızlılar, savunmadaki başarısını hücumlarında tekrarlayamadı. İki takımın da skor bulmadığı dakikaların ardından Çin, Qi Zhou ile suskunluğunu bozdu ve 26. dakikada farkı 12 sayıya çıkarttı (41-29). Doğukan Şanlı’nın ve Cedi Osman’ın üst üste bulduğu sayılarla farkı eritmeye çalışan Yıldız Milliler, rakibinin serbest atışlardan bulduğu sayılarına karşılık veremedi ve Çin son periyoda 51-38 önde girdi.

Final periyoduna Kartal Özmızrak’ın sayıları ile başlayan ve Doğukan Şanlı ve Cedi Osman ile arka arkaya basketler bulan Ay Yıldızlılar, yakaladıkları 15-4’lük seri ile farkı 34. Dakikada 2 sayıya indirdi (55-53). Doğukan Şanlı’nın 3 sayılık basketine Qi Zhou ile cevap veren Çin skorda dengenin kurulmasına izin vermedi. Boyalı alandan Sertan Sarı’nın bulduğu sayılarla son 1 dakikaya 4 sayı geride giren Millilerimiz, Kartal Özmızrak’ın basketi ile son 24 saniyeye girilirken farkı 2 sayıya indirdi (66-64). Çin son hücumda serbest atış çizgisinden bulduğu sayılarla maçtan 67-66 galip ayrıldı.

SALON: Kamil Ocak

ÇİN (67): Jiwei Zhao 15 (5 ribaund–4 asist), Kaiqi Liu 5 (2 ribaund-2 asist), Zuming Zhang 2 (1 ribaund-1 asist), Xiaopeng Guo 9 (2 ribaund–1 asist), Chunxiang Zi 2 (1 ribaund), Qi Zhou 30 (17 ribaund–1 asist), Ning Pan (2 ribaund), Bo Liu 4 (8 ribaund–3 asist),

TÜRKİYE(66):Kenan Sipahi 6 (5 ribaund–5 asist), Emircan Koşut (2 ribaund), Cedi Osman 12 (2 ribaund–4 asist), Doğukan Şanlı 19 (4 ribaund–2 asist), Metecan Birsen 5 (2 ribaund–1 asist), Mert Çiner, Kartal Özmızrak 5 (5 ribaund–5 asist), Sertan Sarı 6 (3 ribaund–3 asist), Mehmet Şanlı 6 (11 ribaund), Mehmet Fırat Alemdaroğlu 7 (6 ribaund)

1.PERİYOT: 18-13
2.PERİYOT: 15-13
3.PERİYOT: 18-12
4.PERİYOT: 16-28

TBF

Yıldız Kızlar Sahaya Çıkıyor

TBF– 11-21 Ağustos 2011 tarihleri arasında İtalya’da düzenlenecek olan Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek olan Yıldız Kız Milli Takım aday kadrosu, şampiyona hazırlıklarını bu yıl ilk kez Samsun’da Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından organize edilen ve Canik Belediyesi’nin destek verdiği Uluslararası Canik Turnuvası‘na katılarak sürdürecek.

6-9 Şubat tarihleri arasına turnuvanın gerçekleştireceği Samsun’da kampa girecek olan millilerimiz, kamp çalışmalarının ardından 10-12 Şubat tarihleri arasında da Uluslararası Canik Turnuvası’nda Polonya, Ukrayna ve Bulgaristan ile karşı karşıya gelecek.

Yıldız Kız Milli Takımımız, turnuvanın ilk gününde 10 Şubat Perşembe günü Bulgaristan ile saat 19:00‘da karşı karşıya gelecek. İkinci maçında yine aynı saatte Ukrayna ile oynayacak olan millilerimiz, turnuvanın son gününde saat 18:00‘de ise Polonya ile mücadele edecek.

Turnuvanın detaylı programı ise şu şekilde;

10 Şubat Perşembe
17:00 Ukrayna – Polonya
19:00 Bulgaristan – TÜRKİYE

11 Şubat Cuma
17:00 Polonya – Bulgaristan
19:00 TÜRKİYE – Ukrayna

12 Şubat Cumartesi
16:00 Ukrayna – Bulgaristan
18:00 TÜRKİYE – Polonya

Yıldız Kız Milli Takımımızın Samsun kampı ve Uluslararası Canik Turnuvası kadrosu ise şu şekilde;

Teknik ve İdari Kadro

Çiğdem Ayşe Oktay
Altyapı Bn.Mt.Menajeri
TBF
Ender Ünlü
İdareci
Kayseri GSGM İl Müdürlüğü
Erkan METİN
Antrenör
Fenerbahçe
Birtan Öztürk
Yard. Antrenör
Medical Park Galatasaray
Olga Sevim
Yard. Antrenör
Gazi Üniversitesi
Hasan Kömür
Masör
Botaşspor

Oyuncu Kadrosu

Tilbe Şenyürek
Botaşspor
Sehernaz Cidal
Botaşspor
Hülya Çoklar
Fenerbahçe
Ezgi Manlacı
Ceyhan
Büşra Akbaş
Botaşspor
Gülcihan Kömür
Botaşspor
Minel Bodur
Fenerbahçe
Aylin Darınç
Botaşspor
Melis Gülcan
Fenerbahçe
Başak Altunbey
Fenerbahçe
Deniz Çatalbaş
Fenerbahçe
Fahriye Bayraktar
Fenerbahçe
Nurhilal Özköse
Fenerbahçe
Buse Özek
Beşiktaş Cola Turka
İrem Kikiler
Şehit Öğretmenler SK
Ecenur Yurdakul
Galatasaray Medical Park