İBK Oyuncu ve Antrenör Arayışında

Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi ekiplerinden İzmir Basketbol Kulübü‘nün Başkanı Cemil Tan, Antrenör Anıl Tağtekin ve 1993 doğumlu oyuncu Pınar Soyyiğit ile yollarını ayırdıklarını açıkladı. Tan ayrılık kararının Tağtekin ve Soydemir’le ortak alındığını söyledi.

Kulüp olarak yeni antrenör arayışlarına girdiklerini ifade eden TAN, ” Takımımıza en kısa zamanda uzun vadeli liderlik yapabilecek, kulüp hedeflerimize ulaşmamıza gerçek anlamda katkı sağlayabilecek, basketbol adına bireysel ve toplumsal hedefleri bulunan dinamik bir antrenör kazandıracağız. Şahsıma yapılan başvuruları değerlendirip, kulübümüzün ve oyuncularımızın gelişimlerine katkıda bulunacak yeni çalıştırıcımızı kısa zamanda belirleyeceğiz. İBK’nın küçülmeye giden, saman alevi gibi bir kulüp olmadığını aksine sindire sindire ve emin adımlarla büyümeyi ve Türk basketboluna uzun yıllar hizmet ederek yıldızlar yetiştirmeyi hedeflemektedir” dedi.  TAN, antrenör arayışlarının altyapı takımları içinde geçerli olduğunu gelişime açık antrenör adaylarının İBK çatısı altında çalışmalarının, genç antrenörlerimize gerçek anlamda katkı sağlayacağına inandığını, teknik kadrodaki zenginliğin bireysel gelişimlere faydalı olduğunu söyleyerek basketbol antrenörlüğünün yanı sıra spor yöneticiliği, idari işler, spor sakatlanmaları, sporcu sağlığı ve kondisyon bilgilerini pekiştirme şansını sunduğunu belirtti.

 Genç Takımlarında kontenjan statüsünde oynatmak için 1993 doğumlu oyuncu da aradıklarını belirten Cemil Tan,  Pınar Soyyiğit’i genç takımımızda kontenjan oynatabilmek açısından tercih ettik ancak yollarının ayrılması ile genç takım kontenjanının açıkta bulunuyor. Bu sene Gençler Türkiye Şampiyonası’nda güzel işler çıkaracağımızı düşündüğümüzden bu pozisyon için tercih edeceğimiz 1993 doğumlu kontenjan oyuncusunun takıma katkı sağlayabileceğine inanmak istiyoruz. Bu oyuncunun genç takıma olduğu kadar A takım açısından da faydalı olmasını beklemekteyiz şeklinde konuştu. Tan sözlerini şöyle tamamladı: Kadınlar 2. Ligi’nin ilk devresinin son maçlarına yaklaşmaktayız. Takımın performansından çok mutlu olduğumu ifade edemem. Ancak genç oyuncularımızın oynaması ve onların basketbola kazandırılması öncelikli hedefimiz olmakla birlikte, bu oyuncularımızın oynadıkların maçların çoğunluğunun mağlubiyetle sonuçlandığını görmeyi hazmedememekteyiz. Bu gidişatı düzeltecek atılımlar yapmayı ve kadromuza yeni oyuncular katmayı da düşünüyoruz. Takımımızın galibiyete odaklı oyunculara ihtiyacı var ve bu yönde araştırma içerisindeyiz.

 8 Maçta 2 Galibiyet

Kırmızı Beyazlı ekibin başında 7 karşılaşmaya çıkan Antrenör Anıl Tağtekin 1 karşılaşmadan galibiyetle ayrılmıştı. Pınar Soyyiğit ise 8 maçta 23 dakika ortalamayla sahada kalmış ve 3.5 sayı, 5.1 ribaund ortalamaları yakalamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.