Lokavt Bitiyor Taraflar Prensipte Anlaştı

Neler yaşanmadı ki bu lokavt sürecinde.  Çok çeşitli pazarlık taktiklerini ve blöfleri gördük. Neticede bir çoğu Amerikanın saygın iş adamı olan, yaşlı kurtlar, takım sahipleri görüşmelerden istedikleriyle çıktı.

Henüz anlaşma imzalanmadı ve üzerinde görüşülmesi gereken bir kaç konu var ancak resmen olmasa da lokavtın bittiğini söyleyebiliriz. Her maddenin üzeride anlaşıldıktan sonra anlaşmanın avukatlar tarafından hazırlanıp incelenmesi de bir hafta kadar süre alacak.

Şu anki plan  ligi 66 maç üzerinden oynatıp Hristiyanların Noel Bayramı 25 Aralıkta başlatmak. Öncesinde 1 haftalık Free Agent dönemi ardından 1 haftalık hazırlık kamplarıyla beraber takımlar hazırlık maçı oynamadan yeni sezona girecekler.

Ülke basketbolumuzun yetiştirdiği en büyük yıldız olma yolunda son hızla ilerleyen Enes Kanter’in sonunda basketbol oynamaya başlayacak olmasından dolayı mutluluk duyuyorum.

Boston Celtics – New York Knicks,  Miami Heat – Dallas Mavericks,  Chicago Bulls – Los Angles Lakers maçları şu an planlanan açılış günü oynanacak maçlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.