Melo İçin Son 3 Gün

Bu yıl dedikodu sevenlerin en iyi malzemesi Carmelo Anthony takası. Takas döneminin bitmesine 3 gün kala görüşmeler iyice hızlandı.New Jersey’in çekildiğini açıklamasının ardından New York ile görüşmeleri hızlandıran Nuggets hala bir sonuca ulaşabilmiş değiş. New York’un başarılı çaylağı Landry Fields Nuggets’ın Melo için istediği parçaların başında geliyor. Ancak Fields’in sergilediği oyun, karakteri ve şampiyonluk yarışında bulunmak isteyen takımlar için çok önemli bir parça olması New York’un ondan vazgeçmesini zorlaştırıyor.

Son çıkan haberlere göre Raymond Felton, Wilson Chandler, Danilo Gallinari New York’un önerdiği oyuncular. Nuggets bu sefer de Timofey Mozgov’un takasa dahil edilmesini istiyor ancak Knicks yönetimi gelişmeye açık D’Antoni’nin sistemine uyan Rus pivotu bırakmamakta kararlı.

Melo’yu mümkün olduğunca az oyuncu kaybederek almak isteyen Knicks yönetimi oyuncunun sezon sonuna kadar sözleşmesini yenilemediği takdirde kendi takımlarına katılacağına güvenceleri tam.Denver ise Melo’yu şu an takas etmezse sezon sonunda hiç uğruna kaybedeceğini biliyor ve takas dönemi bitmeden bir takas gerçekleştirecektir. Carmelo sezon sonu yerine şu an sözleşme yenilerse 15 milyon dolar civarında ekstra para cebine girecek. Knicks’i en çok düşündüren durum bu.

New Jersey yönetimi, takım sahibi Mikhail Prokhorov ve azınlık hisse sahibi prodükör ve rap sanatçısı Jay-Z Los Angles’da All-Star maçı öncesi Carmelo’yu ikna etmek için bir görüşme yaptı. Bu görüşmeden sonra bile Melo’nun Nets takası yapıldığında sözleşme imzalayacağına kesin gözüyle bakılmıyor.

Son konuşulan haberlere göre Melo Knicks’de oynamak istediği için Nuggets son ana kadar bir Knicks takası zorlayacak. Ancak Timofey Mozgov takasa dahil edilmezse, Carmelo, büyük ihtimalle 3 gün içinde New Jersey forması giyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.