NBA Sezonunun Zamanında Başlaması İçin Son Çabalar Sarfediliyor

Hazırlık kamplarının başlama zamanı yaklaşırken, Salı günkü toplantının NBA sezonun geleceği hakkında fikir vermesi bekleniyordu. Oyuncular birliğinin bir teklif  hazırladığının duyulması ve her iki tarafa yakın olan bir kaynağın ortaya attığı ‘durum anlatıldığı kadar kötü değil yeni sezonun zamanında başlaması yüksek bir olasılık” söylentisi umutları arttırmıştı.

Salı günü her iki taraf 5.5 saatlik bir görüşme yaptı ve alınan duyumlar görüşmelerin çok kötü geçtiği yönünde. Takım sahipleri geçtiğimiz kıştan bu yana aynı tutumlarını sürdürüp geri adım atmıyorlar. Bu görüşmeden sonra NBA Oyuncular Birliği başkanı Derek Fisher “Hazırlık kamplarının ve hazırlık maçlarının zamanında başlayacağını beklemiyoruz.” “Oyuncularımıza sezonun ortasına kadar işsiz bir şekilde beklemeleri gerektiğini söyledik.” açıklamalarıyla karamsar bir tablo çizdi.

Takım sahiplerinin ise kendi içlerinde bölündüğü söyleniyor. 5.5 saatlik toplantının 3 saatini kendi aralarında konuşarak geçirmişler. New York, Los Angles, Chicago gibi büyük şehir takımları ekonomik sıkıntı yaşamazken, şu anki sistemde Oklahoma, Minnesota, Memphis, San Antonio gibi az nüfuslu şehirlerin takımları zarar ediyor. Takım sahipleri arasındaki bölünmenin buradan geldiği düşünülüyor ancak sahipler her şeye rağmen geride adım atmayarak beraber hareket ediyorlar.

 

Tarafların Cuma günü tekrardan bir görüşme yapması bekleniyor ancak Salı günkü yüz yüze toplantıda herhangi bir aşama kayıt edilememişken Cuma günü yapılacak telekonferanstan olumlu bir sonuç beklemek iyimserlik olur.

NBA’de takım sahiplerinin neden lokavt uyguladığı ve oyuncular birliği ile sahiplerin neleri değiştirmek istediğini ileriki günlerde sitemizde okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.