Ömer Aşık’a Houston Rockets Talip Oldu.Chicago Bırakmak İstemiyor.

Milli basketbolcumuz Ömer Aşık’ın forma giydiği Chicago Bulls, takıma 2 numara pozisyonunda takviye yapmak için uzun süredir arayışta. Yao Ming’in basketbolu bırakma ihtimali ile konuşulurken kadroya pivot eklemek isteyen Houston Rockets, gözden çıkardığı Courtney Lee karşılığında Ömer’e talip oldu.

2009 yılında Hidayet Türkoğlu ile yan yana çaylak yılında ilk 5 başlayan Courtney Lee NBA finali tecrübesi yaşamış ve Kobe karşısında çaylak olarak iyi sayılabilecek bir savunma yaptıysa da onu yavaşlatmayı başaramamıştı.Atletik ve savunmaya yatkın bir oyuncu olan Courtney Lee ceza şutlarını kesebiliyor ve şampiyonluk adayı takımlarda katkı verebilecek iyi kadrolarda değeri artabilecek bir oyuncu.

Chicago Bulls ise Ömer Aşık’da gördükleri potansiyelden son derece memnun olduklarını  ve ileride çok değerli olabilecek oyuncumuzu takas etmek istemediklerini söylüyor. Ömer bu sezon maç başına 11 dakikada 2.7 sayı 3.3 ribaund 0.7 blok ile katkı veremiyor gibi gözükse de ilk sezonu için doğal.  İlk sezonu öğrenme aşaması olarak görmek lazım. Sahada kaldığı dakikalarda gerekli alanlarda katkı veriyor ancak sık sık faul ve bolca top kaybı yapıyor. Zamanla bu acemilikleri aşıp, pota dibindeki atletikliğini avantajına kullanarak hücumda bir kaç hareket eklediği takdirde savunmadaki efektifliğiyle NBA’de değerli bir oyuncu olabilir.

Sinan Cem Civili, 3SAYI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.