Prokhorov:’ Nets, Carmelo Anthony Takasından Vazgeçmiştir’

Denver Nuggets’ın süper yıldızı Carmelo Anthony’nin yılan hikayesine dönen transferinde hiç beklenmedik bir gelişme yaşandı. Dün(Çarşamba) Moskova’dan New Jersey şehrine gelen, New Jersey Nets takımının 45 yaşındaki milyarder sahibi Mikhail Prokhorov transfer görüşmelerinden çekildiklerini açıkladı.

Prokhorov’un Rusya’dan gelişinin nedeni Carmelo Anthony ile Perşembe günü yapılması planlanan toplantı olarak görülüyordu. Ancak Prokhorov ülkeye gelir gelmez yaptığı açıklamada görüşmelerden çekildiklerini açıkladı. ‘ Bazen fiyat olması gerekenden çok daha pahalı olabiliyor’ diyerek sözlerine başlayan Prokhorov şöyle devam etti; ‘ Görüşmeler haddinden çok fazla uzun sürdü ve çok fazla bilgi dışarı sızdırıldı. Görüşmelerin sürecinin takımımızı kötü yönde etkilediğini düşünüyorum. Oyuncularımızın dikkatleri dağıldı ve maçlar kaybetmemize neden oldu. 5 yıllık süreç içerisinde NBA Finali sözü vermiştim ve bu yönde çalışmalarımız sürüyor. Kadromuz bir çok hamleyi yapabilecek esneklikte ve Carmelo Anthony’nin fiyatı çok pahalı.’

Peki bu noktaya nasıl gelindi?

10 gün önce Carmelo transferi ile ilgili tüm ayrıntılar medyaya sızmıştı ve takasın en geç bi kaç gün içinde gerçekleşmesi bekleniyordu. Bu dönemde Denver Nuggets’dan son derece ilginç bir açıklama geldi. Medyaya sızmalar devam ederse Carmelo’yu New York’a göndermekle tehdit eden Nuggets, takasta 2 1. tur draft hakkı alacakken 3. bir 1. tur draft hakkı daha istedi.

Carmelo’nun takas olduktan sonra New Jersey Nets ile sözleşme imzalamayacağını düşünenler oldukça fazlaydı ve takım sahibi Prokhorov ve GM Billy King Carmelo ile yapacakları yüzeyüz bir görüşmede onu ikna edebileceklerini düşünüyorlardı.

Nuggets’ın çirkin hareketi ve durmadan daha fazla şey istemesi sonucu takımının imajını daha fazla zedelememek için ve takas sonunda Carmelo’nun sezon sonunda takımdan çekip gitme ihtimali olduğu için Prokhorov’un görüşmelere son noktayı koyduğunu düşünüyorum.

Tabii bunların hepsi bir iş hamlesi olabilir. Dünyanın en kabiliyetli iş adamı ve yöneticilerinden birisi olan Prokhorov’un aklında daha sinsi planlar olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.