Tribünler Maç Kazandırıyor!

Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi’ni zirvede tamamlayıp yükseldiği 2. Lig E Grubu’nda 5’te 5 yaparak yine zirvenin değişmezi olan Ekiz Yumurta Foça Basketbol, 6. gücü olan taraftarını oldukça etkin kullandı. Yeni kurulmasına rağmen Foça halkının kısa sürede sahip çıktığı Ekiz Yumurta Foça Basketbol Kadın Takımı ilçenin gözbebeği oldu. Maçlarını oynadığı Bağarası Spor Salonu’nu her maç tıka basa dolduran yeşil-beyazlı basketbolseverler takımlarının itici gücü oldu. Foça’daki 12 maçta 12 galibiyet alan Ekiz Yumurta Foça Basketbol, evinde bileği bükülmeyen az sayıdaki takımdan biri.

Takımı şahlandıran bir taraftara sahip olduklarını belirten Ekiz Yumurta Foça Basketbol Kurumsal İletişim Direktörü H. Serkan Sadıkoğlu, “Sadece skor üzerine kurulmuş bir kulüp değiliz. Basketbolun tüm güzelliklerini sahaya yansıtmaya çalışıyoruz. Foça’daki maçlarımıza 7’den 77’ye her yaş grubundan insanlar, aileler, Foça’da yaşayan sanatçılar geliyor. Bu sıcak ortam bizlerin doğru işler yaptığımızı gösteren önemli güzellikler. Her maç salonumuz doluyor ve şu ana kadar kendi evimizde maç kaybetmeden 12’de 12 yaptık. Becker ve Çekmeköy maçlarında salona giremeyen taraftarlarımız oldu. Bu maçları kazanmamızda da taraftarlarımızın müthiş desteğini yadsıyamayız. Foça’da şimdiden Muğla’da düzenlenecek olan 8’li finallerin heyecanı başladı. Foça halkı Muğla’da da 6. adamımız olacaktır” şeklinde konuştu.

Sadıkoğlu ayrıca bu kadar ateşli taraftara sahip olmalarına rağmen salonda fair-play’e aykırı en ufak bir olay olmadığının altını çizerek “Foça halkı bu konuda da diğer ilçelere örnek olmaktadır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.