Brandon Roy’a Portland’dan Acı Haber

Çok değil bir kaç yıl önce kadrosu sorunlu oyuncularla dolu olan, Trail Blazers olan adına Jail ( hapishane) Blazers yakıştırmaları yapılan Portland takımı bugün geldiği yeri Brandon Roy’a borçlu. Son 4 yılda bu takımı, koç Nate McMillian ile birlikte, tekrar eski saygın günlerine taşıyan isim oldu.  Portland takımının sahibi Paul Allen’ın ise Roy’u takımdan kesmek istediği söyleniyor.

Brandon Roy bu takıma büyük emekler verdi. Karşılığında da milyon dolarlar aldı ancak ondan daha büyük paralar alıp karşılığını vermeyen oyuncular olduğunu biliyoruz. Geçirdiği ağır diz sakatlıklarından sonra Brandon Roy’un eski günlerine dönmesi çok zor gözüküyor.

Yeni NBA İş Sözleşmesine göre takımlar, imzalanacak anlaşmadan önce  oyunculara verdikleri kontratların birinden kurtulabilecekler. Bu oyuncuya alacağı ücretin tamamı ödenecek ancak ücret tavanın da o kontrat yer kaplamayacak. Brandon Roy takımdan kesilse dahi ücretin tamamını alacak ancak, şehirle ve taraftarla büyük bir bağ kurmuş ve takıma büyük emekler vermiş bir oyuncuyu henüz sahada nasıl oynayacağını görmeden dahi kesmeyi düşünmek hiç hoş bir davranış değil. Paul Allen twitter hesabını hakaret ve küfürle dolu çokça mesaj yağarken Portland nasıl bir yol izleyecek göreceğiz.

Brandon Roy’un alıcıları ise şimdiden sıraya girmiş durumda. Ligdeki diğer 29 takımın hepsi o pozisyonda dolu bile olsalar Roy’u takımda görmek isteyeceklerdir. Chicago Roy için en iyi tercih gibi gözüküyor. Miami’nin bu yaz yapacağı en iyi hamle ne yapıp edip Roy’un Chicago’ya gitmesini engellemek olacaktır. Pat Riley Allen’ı arayıp ikna turlarına başlarsa iyi olur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.