Celtics Gözünü Chris Paul’e Dikti. Rondo’ya Gelenler Teklifleri Değerlendiriyor

Boston Celtics Rondo’nun yerine daha fazla skor üretebilecek bir oyun kurucu arıyor. Rondo çok iyi bir savunmacı ve iyi bir pozisyon hazırlayıcı olsa da skor üretimi son derece kısıtlı. Hiç bir şut tehdidinin olmaması top Rondo’nun elinden çıkınca Celtics takımını savunması daha kolay bir hale dönüştürüyor. Çok iyi bir delici olan Rondo’nun bilekler o kadar sert ki bitirebileceği turnikeleri kaçırıyor.

Kevin Garnett’in skor üretimi sadece orta mesafe şutlarla , Ray Allen’ın ki ise üç sayılık atışlarla sınırlanmış iken Celtics yönetimi Paul Pierce’in omuzlarındaki skor yükünü azaltmak istiyor. Rondo’yu takas ederek daha skorer bir oyun kurucu ve pivot almayı umut ediyorlar.

Ancak iş ligin en iyi oyun kurucusunu takıma katmaya geldiğinde Celtics pivot umutlarını bir kenara bırakıp, Rondo Chris Paul takasını gerçekleştirmeyi deniyor. Hem hücumda hem savunmada bana göre ligin bir numarası olan Chris Paul için ilk yapılan teklif reddedildi. Sözleşmesi bittiğinde Paul’u elinde tutma şansının son derece zayıf olduğunu bilen Hornets için Rondo takası fena durmuyor. Celtics yönetimi üçüncü bir takımı takasa dahil ederek, yapılanma dönemine girecek olan Hornets’e Rondo ile birlikte birkaç potansiyelli genç oyuncu göndermek için uğraş veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.