Etiket arşivi: Carmelo Anthony New Jersey

Carmelo Anthony New York’da

Uzun zamandır gündemi meşgul eden Carmelo Anthony takası sonunda gerçekleşti. 9 oyuncunun takım değiştirdiği takas sonucunda, Carmelo New York Knicks’e Gitti.

All Star maçından hemen sonra, Nuggets ve Knicks arasında takas gerçekleştirildi. Bu takasla birlikte Carmelo Anthony, Chauncey Billups, Anthony Carter, Shelden Williams ve Renaldo Balkman New York’un yolunu tutarken, Denver Wilson Chandler, Danilo Gallinari, Raymond Felton, Timofey Mozgov’un yanı sıra 2012 ve 2013 yıllarında 2. tur, 2014 yılında ise 1. tur draft hakkı ve 3 milyon dolar aldı.

Ayrıca Eddy Curry ve Anthony Randolph’u Minnesota’ya yollayan Knicks, karşıyığında Corey Brewer’ı kadrosuna kattı.

Carmelo Anthony New Jersey Yolunda

Sezon sonunda serbest kalma opsiyonuna sahip olan Melo, 8 sezon boyunca formasını giydiği Denver Nuggets’ın 3 yıl 65 milyon dolarlık sözleşme uzatma talebini geçtiğimiz yaz kabul etmemişti. New York yakınlarında yaşamak istediği bilinen ve Miami’de kurulan hanedandan etkilenerek şampiyonluk şansı daha fazla olan bir takımda oynamak istediği bilinen Anthony’nin takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Sezon sonunda Onu karşılığında hiç bir şey alamadan kaybetmek yerine Nuggets yönetimi takas senaryolarıyla ilgileniyor.

Bazı kaynaklardan alınan haberlere göre Denver-New Jersey-Detroit takımları neredeyse 15 e yakın oyuncunun dahil olacağı bir takas üzerinde anlaşmak üzereler.  Olası senaryoya göre New Jersey Nets Denver’dan Carmelo Anthony, Chauncey Billups, Anthony Carter ve Shelden Williams’ı Detroit’den Richard Hamilton’ı kadrosuna katacak, 2 adet 1. tur draft hakkı, Devin Harris , Derrick Favors, Anthony Morrow, Ben Uzoh, Stephen Graham ve Quinton Ross’u Denver’a göndermesi gündemdeyken Detroit’e de Troy Murphy’nin biten kontratı ve Johan Petro’yu yollayacağı konuşuluyor.

Takasın pürüzlü tek noktası Petro’nun Detroit’e gitmesi olarak görülürken, Nets yönetiminin ligdeki bütün takımların kapısını çalıp Petro’nun kontratını alacak birilerini aradığı konuşuluyor. Petro dahil olmasa da takasın yine de tamamlanacağı söyleniyor.

Önümüzdeki 48 saat içinde Carmelo’yu Nets formasıyla görmemiz son derece yüksek bir ihtimal.

Sinan Cem Civili, 3SAYI