Etiket arşivi: Carmelo Anthony takas

Carmelo Anthony New Jersey Yolunda

Sezon sonunda serbest kalma opsiyonuna sahip olan Melo, 8 sezon boyunca formasını giydiği Denver Nuggets’ın 3 yıl 65 milyon dolarlık sözleşme uzatma talebini geçtiğimiz yaz kabul etmemişti. New York yakınlarında yaşamak istediği bilinen ve Miami’de kurulan hanedandan etkilenerek şampiyonluk şansı daha fazla olan bir takımda oynamak istediği bilinen Anthony’nin takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Sezon sonunda Onu karşılığında hiç bir şey alamadan kaybetmek yerine Nuggets yönetimi takas senaryolarıyla ilgileniyor.

Bazı kaynaklardan alınan haberlere göre Denver-New Jersey-Detroit takımları neredeyse 15 e yakın oyuncunun dahil olacağı bir takas üzerinde anlaşmak üzereler.  Olası senaryoya göre New Jersey Nets Denver’dan Carmelo Anthony, Chauncey Billups, Anthony Carter ve Shelden Williams’ı Detroit’den Richard Hamilton’ı kadrosuna katacak, 2 adet 1. tur draft hakkı, Devin Harris , Derrick Favors, Anthony Morrow, Ben Uzoh, Stephen Graham ve Quinton Ross’u Denver’a göndermesi gündemdeyken Detroit’e de Troy Murphy’nin biten kontratı ve Johan Petro’yu yollayacağı konuşuluyor.

Takasın pürüzlü tek noktası Petro’nun Detroit’e gitmesi olarak görülürken, Nets yönetiminin ligdeki bütün takımların kapısını çalıp Petro’nun kontratını alacak birilerini aradığı konuşuluyor. Petro dahil olmasa da takasın yine de tamamlanacağı söyleniyor.

Önümüzdeki 48 saat içinde Carmelo’yu Nets formasıyla görmemiz son derece yüksek bir ihtimal.

Sinan Cem Civili, 3SAYI